Seyahatlerde de bakımınızı eksik etmeyin

Seyahat etmek pek çok kişi için şüphesiz en keyif verici bir aktivitelerden biri. Ancak seyahatler uzadıkça, yorgunluk artarak olumsuz sonuçlar da doğurabiliyor. Tüketilen yiyeceklerden, havanın nemine kadar birçok çevresel faktör cilt hasarından alerjilere kadar birçok farklı probleme yol açabiliyor. Bu tip sorunların önüne geçmek için uzmanlar seyahatlerde ve tatillerde de cilt bakımını ihmal etmemek gerektiğini söylüyor. Dünyaca ünlü kişisel bakım markası Remington seyahatlerde de tarzını ve cildini korumak isteyenlere önemli ipuçlarını paylaşıyor. Remington Recharge Compact Temizleme Fırçası

Seyahatler esnasında yaşanan iklim değişiklikleri, uzun mesafeli uçuşlar ve beslenme düzenindeki değişiklikler ciltte hasara yol açabiliyor. Kuruyan ve yıpranan cildin önüne geçmek ise cildin nemli tutulmasıyla mümkün oluyor. Yüz ve vücut nemlendiricileri ile cildi sürekli nemli tutmak cilt sağlığı için de önemli bir rol oynuyor.

Remington

Cildinizi Nemli Tutun ve Yenileyin
Uzun uçak yolculukları bitiminde sıcak bir duş pek çok kişi için rahatlatıcı bir tercih olabiliyor. Ancak duş alırken tercih edilen sıcak su vücudu dinlendirse de ciltte kurumaya yol açıyor. Sıcak su, cildin pürüzsüz görünümünde önemli rol oynayan doğal yağları doğrudan yok ediyor. Bu nedenle ılık suyla duş almak ve banyo sürelerini kısa tutmak, cilt bakımı için daha sağlıklı bir tercih oluyor. Cildi nemli tutmanın yanı sıra sağlıklı ve canlı bir görünüş elde etmek içinse yüz temizleme fırçaları önemli bir seçenek.

Seyahatlerinizde günün yorgunluğunu atmak ya da güne zinde başlamak için Remington Recharge Compact Temizleme Fırçası tercih edebilirsiniz. Recharge Compact Temizleme Fırçası sahip olduğu 3 farklı başlığı ve su geçirmez özelliği ile ışıldayan bir cilde kolayca ve istediğiniz anda ulaşmanızı sağlıyor. Kömürlü fırça başlığı ciltteki ölü hücreleri temizlerken, tıraş öncesi başlığı cildi yumuşak hale getiriyor, cilt&sakal fırçası ise sakalınızı daha temiz ve daha rahat muhafaza etmenize yardımcı oluyor.

Remington

Sakal Bakımınızda Cildinizi Koruyun
Seyahatler esnasında tıraş olmak kuru bir ciltte tahrişe neden olabiliyor. Bu nedenle tıraş öncesinde, esnasında ve sonrasında ciltte tam koruma sağlayacak önlemler almak gerekiyor. İlk olarak pürüzsüz bir tıraş için tıraş öncesinde jel, krem veya balsam gibi ürünlerin tercihi edilmesi gerekiyor. Tıraş esnasında da doğru tercihler yapmak cilt sağlığı açısından belirleyici oluyor. Bu noktada jilet ya da makine arasında tercih yapmakta zorlananlar için Durablade Pro kurtarıcı oluyor. Bıçaklarını hiçbir zaman değiştirme ihtiyacı duymayacağınız Durablade Pro, uzun yıllar seyahatlerinize eşlik edecek bir ürün. Tıraş sonrası ise cildi yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olacak ürünler tercih ederek cilt tahrişinin ve lekelenmesinin önüne geçebilirsiniz.

Remington Recharge Compact Temizleme Fırçası

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM