Özge Ulusoy’un makyajı nasıl yapılır?

2003 yılında Miss Turkey ikincisi olarak hayatımıza giren Özge Ulusoy’a, özellikle nude ve mercan tonlarında yapılan makyajlar çok yakışıyor. Özge Ulusoy makyajı MAC

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Kendisiyle yapılan röportajlarda da günlük makyajında, nude ve mercan tonlarını daha çok kullandığını, glosslardan hoşlanmadığını belirten ünlü, doğallığıyla da ekranların sevilen yüzü olmaya devam ediyor.

Peki ya Özge Ulusoy’un bu makyajı için hangi ürünler tercih edilebilir ?

Öncelikle cildi makyaja hazırlamak her şeyden önemlidir. Bunun için Mac Lightful C Marine Bright Formula Moisture serum ile yüz ve boyun bölgenizi aydınlık bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Bu sayede cildiniz hem gün boyu ihtiyacı olan c vitaminini alacak hem de makyajınıza doğal aydınlık efekti vermiş olacaksınız.

Mac Lightful C Marine Bright Formula Moisture Nemlendirici Serum

Cildimizin nem dengesini düzenlediğimize göre markanın ikonik olmazsa olmaz fondöteni olan Mac Face and Body’yi önermeden geçemeyeceğim.

Ürünün doğal saten dokusu sayesinde uygulaması çok kolay ve cilt ile uyumu mükemmel. Hafif örtücülükteki bu fondöteni yüz ve boyun bölgenize rahatla kullanabilirsiniz. Özge Ulusoy gibi açık tenliyseniz ürünün C2 ve ya C3 rengini tercih edebilirsiniz.

Mac Face and Body Fondöten

Özge Ulusoy’un göz makyajının kalıcılığı için ilk adım Mac Prep + Prime 24 Saat etkili far bazından geçer.

Göz kapağını nemlendiren, makyajın gün boyu kalıcılığını arttıran ve en önemlisi içeriğindeki zengin antioksidanlar ve E Vitamini sayesinde göz çevresindeki koyu rengi de onaran bu ürün, alkışı hak ediyor.

Mac Prep + Prime 24 Hours Far Bazı

Özge Ulusoy’un makyajındaki gibi göze doğal ve canlı renklerdeki buğulu efekti vermek ise Mac Dusky Rose Times 9 lu far paleti ile çok kolay.

Tek bir palet ile tüm kombinlerinize eşlik edecek renk tonlarına sahip palette, hem nude ve mat hem de canlı ve parlak renkler bir arada sunulmuş.

Mac Dusky Rose Times 9 Far Paleti

Özge Ulusoy’un göz makyajını daha da belirginleştirmek için eyeliner kullanılmış. Kusursuz ve ince eyeliner için Mac’in likit eyeliner tercih edebilirsiniz.

Mac Likit Eyeliner

Maskara bir makyajın olmazsa olmazı hatta belki de can alıcı noktası. Özge Ulusoy’un makyajındaki etkiye sahip olmak için yoğun hacim ve kıvırma etkisi veren Mac In Extreme Dimension 3D Lash maskarayı tercih edebilirsiniz.

Kirpikleri sertleştirmeden uzatan ve hacim verip kıvıran bu maskara çıktığı ilk günden itibaren ünlü makyözlerin de favori maskarası haline geldi.

Mac In Extreme Dimension 3D Lash Maskara

Özge Ulusoy makyajındaki gibi doğal kaşlar için, en iyi ürün kesinlikle Mac Styler kaş şekillendiricisi Spiked renginden başkası olamaz.

İnce ucu sayesinde doldurmak istediğiniz bölgeye uyguladığınız bir iki darbe ile doğal kaşlara sahip olmanız kaçınılmaz. Ürünün en güzel özelliği suya ve neme dayanıklı olması.

Üstelik arka tarafındaki fırçası sayesinde kaşlarınıza şekil verebiliyor olmanız da ürünün bonus özelliği diyebiliriz.

Mac Styler Kaş Şekillendirici

Yüz hatlarını belirginleştirmek ve bazen kusurları da düzeltmek için kullanılan kontör uygulamalarından haberdarsınız mutlaka.

Genellikle bir kaç ton ile doğal kontör efekti verilir ve bunun için birden fazla ürün kullanmanız gerekebilir. Mac Kozmetik uzman kadrosuyla bu açığı fark etmiş olmalı ki tüm cilt tonlarına ve bölgelerine uygun kontör renklerini tek bir palette toplamış.

Böyle çok işlevli ve tek parça ürünlere bayılıyoruz. Özge Ulusoy’un makyajındaki kontör uygulaması için Mac Studio Fix Sculpt and Shape Kontör Paleti’nin light / medium rengini tercih edebilirsiniz.

Mac Studio Fix Sculpt and Shape Kontör Paleti

Kontör sonrası makyaja sıcak görünüm vermek için allık şart.

Doğal saten tonlarda ve kalıcılığı yüksek allık için Mac Extra Dimension’ı öneririm. Özge Ulusoy makyajındaki doğal ışıltılı pembelik için In to the pink rengini tercih edebilirsiniz.

Mac Extra Dimension Allık

Hafif parlak ve canlı bir görünüm için son dokunuş highlighter uygulamasından geçer.

Özge Ulusoy’un makyajında olduğu gibi fresh bir görünüm için Mac Hyper Real Glow Shimmy Peach aydınlatıcı paleti tercih edebilirsiniz. Her ten rengine uyumlu bu highlighter paleti iddia ediyorum bağımlılık yapar.

Mac Hyper Real Glow Aydınlatıcı Palet

Hadi dudaklarımızı da renklendirip makyajımızı tamamlayalım. Bir dudak makyajının kusursuz olması dudağı çerçevelemekten geçer.

Dudağınızı doğru şekillendirmek için kalemi, dudak çizginizin hemen üstünden uygulayabilirsiniz. Bu makyaja uygun tonlarda dudak kalemi için Mac Liptensity, pressed blooms rengi ve onun tamamlayıcısı olan ruj ise Mac Powder Kiss, revence rengidir.

Mac Liptensity Dudak Kalemi
Mac Powder Kiss

Son olarak neredeyse tüm ünlülerin ve makyözlerinin tercihi olan Mac Prep + Prime Fix Plus makyaj sabitleyici sprey ile makyajınızın kalıcılığını arttırabilir, renklerin gün boyu aynı canlılıkta kalmasını sağlayabilirsiniz.

Benim favorim lavanta kokulu olanı ya sizin ki ?

Gül, hindistan cevizi veya orginal …

Mac Prep + Prime Fix Plus Makyaj Sabitleyici Sprey

Buse Turan

Güzellik Editörü

Özge Ulusoy makyajı MAC

She and Girls Ekim 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM