Fenomen Nihal Kanık: “Benim İçin Öncelikli Olan Güven Kazanmak”

YouTube’da yer alan kozmetik ve makyaj videolarının ilk elçilerinden Nihal Kanık, yani namı diğer “Ojemrujumrimelim” öncülerinden olduğu kozmetik youtuberlarının şu an aktif şekilde içerik üreten neredeyse son temsilcilerinden. Nihal Kanık Ojemrujumrimelim röportaj

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Kozmetik konusuna merakı olan neredeyse her kadının “kara kitap”ı gibi olan Nihal, prensipli ve profesyonel şekilde gerçekleştirdiği mesleğinde güven duygusunu her zaman önem sırasında ilk sırada tutuyor ve YouTube kanalında haftada iki kez yayınladığı videolarından o güzel sesi ve diksiyonuyla bize yepyeni bilgiler ulaştırıyor.

Söyleşi: Hüma Kaya

Nihal Kanık Ojemrujumrimelim

Sosyal medya ve YouTube üzerinden sizi neredeyse herkes tanıyor ancak ekranlardaki profesyonel geçmişiniz pek fazla bilinmiyor. Sizi kısaca sizden dinleyebilir miyiz?

Yaklaşık 16 yıl spikerlik ve sunuculuk yaptım. TRT başta olmak üzere çok sayıda kamu ve özel kurumlarda çalıştım. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi’nde Diksiyon Güzel Konuşma ve Radyo Programcılığı eğitimleri verdim.

Spikerlik geçmişiniz YouTube dünyasına girerken sizi cesaretlendirdi mi?

Katkısını kesinlikle inkâr edemem, büyük ölçüde cesaretlendirdi.

Şu an sizinle beraber “makyaj videoları” çekmeye başlayan youtuberlar içinde istikrarını koruyan ve mecrada devam eden neredeyse tek kişisiniz. Bu duruma sizin yorumunuz ne?

Süreklilik için iyi bir güven sağlamak gerekiyor. Hedef kitlenin güvenini kazanınca uzun süre sektörde yer alabiliyorsunuz.

Benefit Ulusal Kaş Artisti Ezgi Sadeghi’den Tint İle Yüz Şekillendirme Sırları

Neden kozmetik içerikleri? Biz kadınlar güzellik konusunda biraz doyumsuz muyuz sizce?

Tam olarak bir kozmetik bağımlısıyım. Bir ürün almadan saatlerce araştırma yapıp, global içerikleri takip ediyordum. Neden bu kadar araştırma ve birikimi ben de anlatmayayım dedim. Çok mutlu olduğum bir sonuç çıktı ortaya. Sanırım bu konuda doyumsuzuz.

Kozmetik Tutkunlarının En Eski Dostu “Ojemrujumrimelim”

Influencer etkileşimlerinin bugünkü durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Olması gereken şekilde mi sizce?

Günden güne değişen algoritmalar aslında olması gereken gibi değil. Sıklıkla motivasyon düşürebiliyor.
olmasın, en doğrusu ve az öz olanı.”

Tüketim konusunda tüm dünya olarak kritik bir eşikteyiz fakat nasıl daha fazla tükettiririz algısı ticari kaygılarla hız kesmeden sürüyor. Siz “doğrusunu bilin az ve öz alın” kanadından mısınız, yoksa “Nihal’de gördük hemen alalım” kanadından mı?

Kesinlikle minimalizmden yanayım. Paranız çöp olmasın, en doğrusu ve az öz olanı.

Ücretli iş birliklerinde çok titiz olduğunuzu ve nadiren kabul ettiğinizi biliyoruz. Herkes iş birliği olmadan story bile atmıyorken siz neden böyle devam ediyorsunuz para kazanmak sizin için önemsiz mi?

Benim için önemli ve öncelikli olan güven kazanmak, hedef kitlenin yarar sağlayacağı içerikler üretmek. Eğer onları gereksiz yere tüketime sürüklersem kendimle çelişmiş olurum. Para kazanmak elbette benim için de önemli fakat 3 kazanıyorken güven kaybetmek pahasına 5’e göz dikmiyorum.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Ben hep hayallerimin, istediklerimin peşinden gittim ve bir bir gerçekleştiklerini gördüm. Olmaz deyip hedeflerinizden vazgeçmeyin.

Nihal Kanık Ojemrujumrimelim röportaj

She and Girls Kasım 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!