Doğa Rutkay’dan nadir hastalıklı çocuklara destek

28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü kapsamında Çocuk Romatoloji Derneği tarafından Novartis iş birliği ile Nadir Hastalıklar Günü’ne dikkat çekmek için “Nadir Çocuk Mustafa’nın Hikayesi” adlı kısa bir film çekildi. Tiyatro sanatçısı Doğa Rutkay’ın sesiyle hayat verdiği film nadir hastalıklı çocukların katıldığı basın toplantısında gösterildi.
İstanbul, 27 Şubat 2019 – Çocuk Romatoloji Derneği tarafından Novartis iş birliği ile, 28 Şubat Nadir Hastalıklar Günü vesilesiyle Türkiye’de nadir hastalıkları olan çocukların zorlu yolculuğuna dikkat çekmek ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için bir basın toplantısı düzenlendi. Nadir Çocuk Mustafa’nın Hikayesi

Tiyatro sanatçısı Doğa Rutkay, İ. Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Romatoloji Uzmanı Prof. Dr. Özgür Kasapçopur ve Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi Pediatrik Romatoloji Bilim Dalı Çocuk Romatoloji Uzmanı Doç. Dr. Nuray Aktay Ayaz’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda çocuklarda görülen romatizmal hastalıklara dikkat çekildi.

Toplantıda tiyatro sanatçısı Doğa Rutkay’ın sesiyle hayat verdiği “Nadir Çocuk Mustafa’nın Hikayesi” tanıtılarak hikâye için özel olarak hazırlanan videonun ilk gösterimi yapıldı. Çocukları çok sevdiğini belirten Doğa Rutkay, içinde özellikle çocuk olan farkındalık kampanyalarına destek olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, nadir olarak görülen bu hastalıklara yönelik yapılacak bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarının hastalığın tedavisi için büyük rol oynadığını vurguladı.

Nadir Çocuk Mustafa’nın Hikayesi

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM