Muratbey, Çölyak hastalarına glutensiz ürünleriyle destek oldu

Türkiye’nin yenilikçi milli markası Muratbey, lezzetli peynirleriyle sağlığa da destek oluyor. Tüm peynirlerini glütensiz beslenmeye uygun olarak üreten Muratbey, ömür boyu glutensiz beslenmek zorunda olan Çölyak hastalarının yardımcısı oluyor. Muratbey, glutensiz ürünleri ile Çölyak hastalarının destekçisi oldu.

Gluten duyarlılığı olarak bilinen Çölyak hastalığı, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe artış gösteriyor. İnce bağırsağın gluten adlı proteine karşı olan kronik alerjisini ifade eden Çölyak hastalığı, ömür boyu devam edecek dikkatli bir beslenme gerektiriyor. Yaşam boyu süren tek gıda alerjisi olarak adlandırılan Çölyak hastalığı, genellikle kalıtsal kaynaklı olarak ortaya çıkıyor. Çölyak hastalarının tükettikleri tüm ürünlerin glutensiz olması yaşam konforu sağlıyor.

Muratbey peynirleri gluten içermiyor
Türkiye’nin ve dünyanın peynir anlayışını değiştiren Muratbey, ürünlerini Çölyak hastalarının beslenme periyoduna uygun olarak glütensiz üretiyor. Muratbey, Uşak’ta bulunan ve son teknoloji ile donatılan fabrikasında, özenle sağılan doğal sütleri, sağlıklı ve lezzetli peynirlere dönüştürüyor. Peynirin günün her saatinde yenilebilen sağlıklı bir atıştırmalık haline getiren Muratbey, glutensiz ürünleri ile sadece Çölyak hastalarının değil, glüten tüketimini kontrol altına almak isteyen herkesin en büyük destekçisi oluyor.

Muratbey

Peynirin en eğlenceli hali Topi, dünya çapında lezzeti belgelenen Burgu, tuz oranının azlığıyla dikkat çeken hem sürülebilir hem dilimlenebilir Muratbey Sürmeli ve içerdiği yüksek protein ile Muratbey Lor peyniri başta olmak üzere tüm Muratbey ürünleri glutensiz beslenmeye uygun içeriği ile sağlığı koruyor.

Muratbey, glutensiz ürünleri ile Çölyak hastalarının destekçisi oldu

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM