Moda Tasarım Teknolojileri öğrencilerinin tasarımları görkemli bir defileyle tanıtıldı.

Ünlü Modacı Niyazi Erdoğan’ın gönüllü destek verdiği Moda Tasarım Teknolojileri öğrencilerinin tasarımları  görkemli bir defileyle davetlilere tanıtıldı. Moda tasarım teknolojileri

Eylül Kübra Uzun

Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İşadamları Derneği (BATİAD), Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde düzenlenen defile gerçekleşti.

Gizem Barlak

Tekstil sektörüne kalifiye eleman yetiştirme ve destek amacı taşıyan bu projede, Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin yıl boyunca ürettikleri tasarımlar görücüye çıktı. İlhamını Pablo Picasso, Vincent van Gogh, Salvador Dali gibi dünyaca ünlü ressamlardan alan tasarımlar geçen sene olduğu gibi bu sene de görsel bir şölenle davetlilere sunuldu..

Simge Tertemiz

Mesleki ve teknik eğitime gereken önemin verilmesi ile istihdam alanlarının buna göre düzenlenmesi bu güzel tablonun en önemli unsurlarından biri olarak dikkat çekti.. Türkiye’de önemli sektörlerden biri olan tekstil; istihdama da çok büyük oranda katkı sağlıyor. İstihdamın gelişmesi de tekstilde tasarımın önemini bilmekten geçiyor.

Moda Tasarım

Gönüllü olarak tecrübelerini Moda Tasarım Teknolojileri öğrencileriyle paylaşıp eğitimlerine katkıda bulunan ünlü modacı Niyazi Erdoğan genç yeteneklere imkan sağlanmasından çok mutlu… İTKİB, İHKİB sponsorluğunda, BATİAD’ın organize ettiği koreografisini Akif Örük’ün yaptığı yıl sonu defilesine başta sunucu ve model Simge Tertemiz, Gizem Barlak, oyuncu/eğitmen, köşe yazarı Eylül Kübra Uzun olmak üzere profesyonel mankenler eşlik etti.

Makyaj Sanatçısı Tuğçe Dilaverler ve ekibinin altın etkisi, renk cümbüşü ve ikinci yüz temalı makyajları dünyaca ünlü ressamların eserlerinden ilham alınan tasarımlarla bütünlük sağladı.36 kıyafetin sergilendiği organizasyonda Simge Tertemiz’in finalde giydiği kelebek kanatlı beyaz tulum ile defile sona erdi.

Moda tasarım teknolojileri

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM