Moda Dünyası MBFWI’da TENCEL™ ile ‘Eco-Fashion’ a odaklandı

• TENCEL™’in resmi sponsorları arasında yer aldığı Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 19-22 Mart tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleştirildi. Moda dünyasını buluşturan bu prestijli etkinlikte ünlü tasarımcı Giray Sepin de, Sonbahar-Kış 2019 Koleksiyonunu TENCEL™ sponsorluğunda ilk kez görücüye çıkardı. Mercedes Benz Fashion Week İstanbul

• Lenzing Türkiye&Orta Doğu ve Afrika Pazarlama İletişim&Markalama Müdürü Miray Demirer Acar, “REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyafları içeren kumaşlar, Giray Sepin’in tasarımları ile buluşarak hem önümüzdeki sezona hem de sürdürülebilir moda anlayışına yenilenme ve yenilik getirecek” dedi.

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul

REFIBRA™ teknolojisi sürdürülebilir moda anlayışına yeni bir boyut katıyor

Giray Sepin ile böylesine önemli bir etkinlik kapsamında tekrar birlikte çalışmaktan büyük keyif aldıklarını söyleyen Lenzing Türkiye&Orta Doğu ve Afrika Pazarlama İletişim&Markalama Müdürü Miray Demirer Acar, “Eco-fashion artık günümüzde trend olmaktan çıkarak, çevreye duyarlı tüketicilerin yaşamının bir parçası olma yönünde gidiyor.

  • Giysi üretiminden çıkan pamuklu kumaş artıklarının çöpe gitmesi yerine değerlendirerek, geliştirdiği REFIBRA™ teknolojisi sayesinde ağaç hamurunun yanı sıra, bu leri dönüşümlü pamuk artıklarını kullanarak yeni saf TENCEL™ x REFIBRA™markalı lyocell elyaflarını üretiyor. Bu anlamda hem tekstil endüstrisinde döngüsel ekonomiye katkı sağlıyor hem de çevre dostu modayı benimseyen tüketicilere fayda sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

    Sonbahar-Kış sezonunda ‘yenilenme’ye yer açın!
    “Yenilenme ve yeniden oluşturma/yapma” anlamı kazandıran “RE” ön eki ile yola çıkan Giray Sepin, RE- ismini verdiği koleksiyonunda salt yeniden ziyade yenilenen yorumlar üzerinde duruyor. Koleksiyonunda daha çok işçi ve emekçilerin üniformalarından çarpıcı detayları kullanan Sepin, kemer, askı gibi aksesuar kullanımının yanı sıra vişne, hardal, haki ve kırmızı gibi cesur renklere yer vermesiyle de dikkat çekiyor.

    Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Giray Sepin’in TENCEL™ botanik kökenli elyaflar içeren kumaşlarını tedarik ettiği markalar arasında; Barutçu, Kipaş, Pagada, Söktaş, Gülipek, Dynamo Ekoten, Nuryıldız, KINGWHALE (Tayvan) ve TEXONE (Güney Kore) yer alıyor.

    Mercedes Benz Fashion Week İstanbul