Mehtap Elaidi Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu MBFWI’da sundu

ISTANBUL, TURKEY - MARCH 20: Models walk the runway at the Mehtap Elaidi show during Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at the Zorlu Performance Hall on March 20, 2019 in Istanbul, Turkey. (Photo by Cansin Soyer/Getty Images for IMG)

Mehtap Elaidi Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 20 Mart Çarşamba günü saat 20:00’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sundu. Mehtap Elaidi Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonu

Mehtap Elaidi

Methap Elaidi Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunun teması yenilenme ve kabuk değiştirme. Eş zamanlı olarak marka kimliğini, showroom’unu, web sitesini de yenileyen Mehtap Elaidi, bu sezonki defilesi vasıtasıyla markanın ve Mehtap Elaidi kadınının güncel manifestosuyla karşımıza çıkıyor.

19 sene önce beyaz gömleklerle yola çıkan, Türkiye ve yurt dışında kadınların gardıroplarında yerini alan marka, Mehtap Elaidi tasarımlarını giyen kadın görünümünü ne ile tamamlar, nerelere gider, ne yer, ne içer, ne okur gibi sorularla yola çıkıyor bu sezon. Bu kadına en çok müdanasız sıfatını yakıştıran marka, başkalarının yargılarından bağımsız, kendi için yaşayan bir Mehtap Elaidi kadını hayal ediyor. Bu sezon Mehtap Elaidi her zaman sunduğu hazır giyim parçalarının yanı sıra ilk defa çanta, takı ve aksesuar da sunuyor.

Sonbahar Kış 2019

#ITSMETIME koleksiyonu için özel tasarlanan çiçekli desen, volanlı pantolon ve asimetrik kesim elbiselerde vücut buluyor. Yine aynı desen dokulu ve parlak bir triko kumaşta kullanılırken koleksiyondaki siyah ve bej renkli vegan derilerin sert duruşlu ama yumuşak yüzeylerine kontrast oluşturuyor.

Beyaz poplinde görmeye alıştığımız Mehtap Elaidi gömlekleri, elbiseleri ve bluzları bu sezon vegan derilerde ve kırçıllı kışlık kumaşlarda da karşımıza çıkıyor. Geleneği bozmayan ve markanın olmazsa olmazı haline gelen beyaz poplin gömlekler ise hacimli siluetlerde kendini gösteriyor. Koleksiyonun temelini oluşturan bej, siyah ve beyaz renklere vişne ve petrol yeşili katılıp koleksiyonu canlandırıyor. Çiçekli desene ise mavi geometrik çizgili bir desen, kahverengi ve siyah puantiyeler eşlik ediyor.

Sonbahar Kış 2019

Takı markası Orman ile yapılan işbirliğinden doğan organik şekilli takılar, parlak yüzeyleri ve renkleriyle hem koleksiyonun canlılığına derinlik katıyor hem de kış koleksiyonun soğuk duruşuna hoş bir zıtlık oluşturuyor.

Koleksiyondaki fiyonk ve drape detaylarından esinlenerek tasarlanan çantalar da baştan aşağı Mehtap Elaidi giymiş kadınına işte çantan da burada, hazırsın diyor. Koleksiyondaki çiçek deseninden yola çıkılarak fularlar için tasarlanan özel desenler, ipek ve yün kumaşlarda karşımıza çıkıyor.

Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği defilenin saç tasarımı Makas ekibine, makyaj M.A.C’in profesyonel makyaj artistlerine, styling ise Bengisu Gürel’e ait. Defilenin müzik düzenlemesi Cihangir Aslan imzası taşıyor.

Mehtap Elaidi Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonu

SHE AND GIRLS SONBAHAR 2023