Yılın son güneş tutulmasında tutulmasında bizleri neler bekliyor?

2019 Yılını 26 Aralık sabah 8.13 sularında oğlak burcunun 4 derecesinde meydana gelen bir güneş tutulması ile kapatıyoruz. Güneş tutulmasının burçlara etkisi

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

youtube.com/msemedya

Yengeç/oğlak aksında süregelen bu tutulmalar serisi 2020’de de temmuz ayına kadar bizi yeni sistemler ve yeni realiteler konusunda önce kızgın ateşe atıp, sonra demire şekil verir gibi sağlam darbelerle dövmeye devam edecek.

Gökyüzü görünümleri hayli ilginç ve nadir kavuşumlara, etkileri de uzun zamana yayılacak bazı kadersel olaylara işaret ediyor. Eski bilgiler oğlak burcunun ilk dekanında olan tutulmalar için ”büyük adamların kötülüğü ve halkın isyanı” temasına dikkat çekiyor.

Jupiter-satürn-plüto-güney düğüm ile birlikte tutulma enerjisi daha çok eski düzeni değiştirme, kurtulma, yeniye yer açma biçiminde kendini gösteriyor. Yüksek hırs yüzünden bu duygular ”en üst düzeye çıkmak” ”en güçlü olmak” ve ”en itibarlı olmak” şeklinde tezahür edebilir.

Bu sebeple Doğum haritalarınızda oğlak burcunun olduğu ev konularında zorlayıcı deneyimler yaşamanız olası görünmekte. Değişim rüzgarları kendi çekirdek dünyamızdan yani yengeçten, küresel ölçekli toplumsal düzene yani oğlağa, mikrodan makroya realitemizi yeniden dizayn ediyor.

Tutulma anına eşlik eden jüpiter ise her ne yaşayacaksak büyük yaşayacağımıza ancak sınavlarımızda ahlaklı olmak gibi, adil olmak gibi etik değerler konusunda da sıkıştırılacağımıza dikkati çekiyor. 2020 yılında jupiter 3 kez plüto ile kavuşarak bizi hem inançlarımızda hem de maddi değerler konularında önce yıkım, ardından da yeni bir inşa sürecine sokabilir.

Bu sert ve dönüştürücü süreçleri fazla beklentiye girmeden, yavaş ama sabırlı bir gelişim dönemi olarak değerlendirmeli kısaca derin bir nefesle daha uzun süre suyun altında kalacak azmi göstermeliyiz. Değişime direnen sahip olma güdüsü yüksek egoların kriz çıkarma, görevi kötüye kullanma gibi negatif durumlar yaratması ihtimaline karşı farkındalıklı olalım.

Jupiter ve uranüs arasındaki olumlu görünüm inanç sistemlerinin günümüz realitesiyle buluşturulması deyim yerindeyse güncellenmesi gerekliliğine hem de fırsatına izin veriyor. Hukuksal alanda yeni düzenlemeler de buna dahil. Venüs-uranüs sert açısı ilişkilerde marjinal eğilimleri özgürlük anlayışının yeniden gözden geçirilmesi gerekliliğini hatırlatıyor.

Parada da beklenmedik hareketlilik söz konusu olabilir. Merkürün tutulmaya pozitif desteği var. Yeni bilgi ve buluşları gündeme getirebilir. Bilginin madde planına inerek yolunda gitmeyen şeyleri değiştirmek üzere daha işlevsel kullanılması için iyi bir zemin hazırlıyor. Bu tutulma ülkemizin emekçi kesimini, sendikaları, sivil savunmayı, halk sağlığını temsil eden 6. evinde meydana geliyor.

Bu görünüm ülkenin natal marsına da zorlayıcı bir etki yapıyor. Sonuç olarak ana muhalefet ile yaşanacak gerilimler, ülkenin topraklarını savunmak zorunda kalmak, tarım politikaları, deprem, heyelan gibi doğal afetlerle ilgili bazı olumsuzluklarla karşılaşılabilinir. Özellikle şubat sonu, mart ve nisan ayları gezegen hareketleri tutulma derecelerinin tetiklenmesi açısından önemli görünmekte.

Büyük ölçüde değişim dönüşüm enerjileri barındıran bu görünümleri ve içindeki deneyimleri büyük bir farkındalıkla kabul edebilmeyi ve onlarla yoğrulup büyüyebilmeyi temenni ediyorum. İhtiyacımız olan güç içimizdeki o samimi niyetlerimizde gizli. Zaten ”Her zorlukla beraber bir kolaylık var. Gerçekten zorlukla beraber bir kolaylık daha var” İNŞİRAH-5/6

Sevgilerimle
EBRU PALA

Güneş tutulmasının burçlara etkisi

She and Girls Yaz 2019 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!