Gece makyajı nasıl yapılır? Moda Editörümüz Dilara Kırmıt yazdı!

Özel günlerde her kadın dikkat çekmek ister, insanları kendine hayran bırakmak… Kıyafeti ve makyajıyla bütünleşerek göz alıcı olmak ister. Gece makyajının birçok çeşidi vardır ama hem seksi hem doğal bir o kadar çarpıcı, çok vamp olmadan kıyafetinizi makyajınızla kapatmadan, özel geceye hazırlanabilirsiniz. Gece makyajına başlamak için İlk adım; Gece makyajı önerileri

She and Girls Dergisi

Dilara Kırmıt

Öncelikle makyaja başlamadan, gerek günlük makyaj, gerek gece makyajı olsun:
Nemlendirme çok önemlidir. Her makyaja başlamadan önce tenimize uygun nemlendirici sürüyoruz. Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra nemlendirici de kullanabilirsiniz.
Göz ve yüz bazı makyajımızın en önemli unsurlarından biridir çünkü makyajınızın kalıcılığı için makyajın ömrünü uzatır.

İkinci adım ; fondöten.
Cilt tipimize uygun fondöteni belirledikten sonra fondöten fırçası ile yüzümüze uyguluyoruz boyun çevremize eşit şekilde yayıyoruz. Bu adımı tamamladıktan sonra en önemli kısım ise; kapatıcı.
Kapatıcımızı göz çevremizden başlayıp gözaltlarımıza kadar burnumuzun kenarları ve burun üstünden dudak çevresi ve kenarlarına kadar fırça yardımıyla dağıtıyoruz. Bu adımdan sonra daha pürüzsüz ve mat bir görünüme sahip olmak için kapatıcının annesi ise; pudra.
Pudramızı sürüyoruz çünkü makyajı en çok tutan ana madde pudradır. Fondöteni cilt tonunuza göre seçmeyi unutmayınız.

Yüzdeki işlemler bittikten sonra gecenizi renklendirecek gözlere geçiyoruz ve ilk olarak ise ; göz farı kullanıyoruz. Farklı açık tonlar ile de başlayabilirsiniz örneğin açık tonda bir pembe farı tüm göz kapağınıza uyguluyorsunuz. Çok açık vizon göz farını gözünüzün sadece göz kapağına sürüyorsunuz tam katlandığı yere daha sonra karıştırma farı ile dağıtabildiğiniz kadar dağıtıyorsunuz. Alt kirpiklerinizin altına ise koyu renkli farınızı sürüyorsunuz ve kenarlardan üst göz kapağınızla birleşmesine özen gösteriyorsunuz çünkü daha çekik bir görünüm verip sizi daha seksi göstermesini sağlıyorsunuz ve tabi ki sonrasında kirpiklerinizi yoğun gösterecek kadınların vazgeçilmezi olan eyeliner devreye giriyor. Sürme şeklimiz ise ortadan başlayarak kenarlara doğru. Bunun nedeni ise istediğimiz eyeliner kalınlığına rahat ulaşabilmektir. Yoksa çok farklı kalınlıkla hoş olmayan orantısızlıkla karşı karşıya kalabilirsiniz. Daha keskin ve etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız eğer biraz daha uzun bir kuyruk çekebilirsiniz.

Daha sonra bu görüntüyü destelemek için; Rimel-Takma Kirpik ile devam edebilirsiniz. Kirpik kıvırıcıların çok kullanışlı olduğunu az çok biliyoruz. Önce kirpiklerimizi kıvırıp daha sonra rimelimizi sürmeliyiz. Bazı kadınlar rimellerini sürdükten sonra kıvırıyorlar bu çok yanlış bir eylemdir çünkü rimel kuruduktan sonra yaparsanız kirpiklerinizi kırabilirsiniz. Kirpik kıvırıcıları ile kirpiğinizi kıvırdıktan sonra takma kirpiklerinizin yapıştırıcılarını sürdükten 20-30 sn. sonra da takma kirpiklerinizi takıp rimellerinizi sürebilirsiniz. Şimdi sıra kaşlarda, boşlukları doldurup net bir kaş elde etmek için; Kaş Kalemi ile kaşlarımızın boşluk alanlarını kaş rengimize göre seçtiğimiz kaş kalemi ile fazla yoğun olmamak şartıyla dolduruyorsunuz. Daha sonra kaş fırçası ile dağıtıyorsunuz eğer kaş fırçanız yok ise bitmiş bir mascara fırçanız ile dağıtma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Alessandra Ambrosio

Yavaş yavaş makyajımızın sonuna geliyoruz elmacık kemiklerimizi ve tenimize biraz renk vermek adına, allık işlemine geçiyoruz. Yoğun gece makyajlarında daha çok naturel doğal şeftali tonu kullanılır. Buna dikkat ederseniz sevinirim. Allığınızı şu şekilde sürmeye özen gösterirseniz kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Allığınızı burnunuzdan 2 parmak ve dudak kenarlarınızdan 2 parmak mesafe bırakacak şekilde sürerseniz en ideal allık sürme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Son olarak kusursuz dudaklar için; dudak kalemi ve ruj. Bu işlem için giyeceğiniz kıyafete uygun tonlarda seçim yapmaya dikkat etmelisiniz. Çünkü kıyafetinize en yakın mesafede olan ve kusursuzluğunuzu tamamlayacak olan unsur dudaklarınızdır. Örneğin vazgeçilmez kırmızı dudak kaleminizi dudak çevrenize düzgün bir şekilde dudak çizginizi tamamlayacak şekilde içine sürüyorsunuz çünkü bu adım rujunuzun ömrünü uzatacak, yemek yerken veya gün içerisinde kaybolmasına engel olacaktır. Daha sonra rujunuzu sürüyorsunuz.

Son dokunuşlar ise; göz pınarı ve kaş altı aydınlatması elmacık kemiğinizin üst noktalarına, kaş altlarınıza ve göz pınarlarınıza hafif ışıltı verebilirsiniz. Özellikle göz pınarlarınız buna çok müsaittir çünkü etkileyici bakışlar hep oradan çıkıyor.

SONUÇ;
“Artık geceye kusursuz hazırsınız, kendinizden emin adımlarla yürüyebilirsiniz. Işığınız bol olsun…”

Gece makyajı önerileri

Etiketler:, , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
13 shares