Cildi yenilenme-kırışıklıkları giderme, akne tedavisi, leke tedavisi ve Kırmızı Yüz/Rosasea tedavisi için Fotoage artık Türkiye’de!

Dermatoloji alanında kimi deri hastalıklarını iyileştirmek amaçlı kullanılan Fototerapi sistemi, cilt sorunlarının yanı sıra kozmetik estetik uygulamalarda da kullanılmaya başlandı. Bu alanda bir ilki gerçekleştiren Fotoage & Skin Ox; Fototerapi sistemini cilt yenileyici ve tedavi edici ajanlarla birleştirerek Fotobiyodinamik Tedavi’yi geliştirdi.
İşlem dört alanda kullanılıyor: yenilenme-kırışıklıkları giderme, akne tedavisi, leke tedavisi ve Kırmızı Yüz/Rosasea tedavisi. Sistemin en büyük avantajı ise dört mevsim uygulanabilen, dinlenme süresi gerektirmeyen bir işlem olması. Fototerapi sistemi

She and Girls Dergisi

Fotobiyodinamik Tedavi; 2 unsurdan oluşuyor;

1) Her bir rengi farklı bir cilt sorununu tedavi edecek nitelikle, farklı dalga boyu ve yüksek yoğunlukta çalışan diod ışık sistemi kullanan ve bu ışıkların cilde geçirgenlerini artıracak özelliklere sahip Fotoage maskesi

2) Hedeflenen tedaviye uygun foto duyarlandırıcı içeriklere sahip Skin Ox ürünleri
Cildin sorunu/ihtiyacına göre seçilen Fotoage tedavisi 45 dk. ila 1 saatten oluşan ve haftada bir uygulanan 4 seanstan oluşuyor. 1 ay zarfında tedavi tamamlanırken kimi ekstrem vakalarda tedavi 6-8 seans sürebiliyor. Hiçbir dinlenme süreci gerektirmeyen, ağrı, acı, morluk, iz ve ödem oluşturmayan işlemden sonra çok gerekmedikçe aynı gün makyaj yapmamak ve cildi güneşten korumak yeterli oluyor.

Fotoage & Skin Ox sistemi medikal alanda uzun yıllardır faaliyet gösteren İspanyol firması Skymedic tarafından üretiliyor ve Avrupa’da birçok klinik tarafından kullanılıyor. Sistem Türkiye’ye NaturamedMBS tarafından getiriliyor. NaturamedBMS; 2011’de Ial Sistem (Gençlik Aşısı) ve Bio Expander, 2014’te ameliyatsız göz kapağı estetiği Plexr gibi yıldız ürünleri Türkiye pazarına sunmuştu.

Fotoaoge ürün görselleri

5 SORUDA FOTOBİYODİNAMİK TERAPİ FOTOAGE & SKIN OX

1.Fototerapi nedir?
Fototerapi cilde fotosensitizan yani ışığa duyarlı ürünler (Skin Ox) ve diod ışığın kombine edildiği tedavi şeklidir. Tedavi edici ve onarıcı çeşitli içerikte Skin Ox ürünleri diod ışıkla aktive olarak cildin kendini yenilemesine ve onarmasına yardımcı olur.

2. Skin Ox ürünlerinin özelliği nedir?
Bu ürünler ‘Fotobiyodinamik Tedavi’ye özel geliştirilen 5-AHA, Collidal Gold, Colloidal Silver gibi spesifik foto aktivitörlerdir. Seçilen tedaviye bağlı olarak yenilenme ya da onarım sağlarlar.

3.Fotoage hangi alanlarda kullanılır?
Fotoage’de 4 çeşit ışık kullanılır, KIRMIZI rejuvenasyonda ve kırışıklıkta, MAVİ ışık aknede, SARI ışık Rozasea’da ve YEŞİL ışık Melazma ve lekelerde kullanılır.

4. Fotoage’i kimler kullanabilir?
18 yaşından itibaren herkese uygulanabilir, yüzünde açık yarası, bulaşıcı cilt hastalığı, ışığa duyarlılığı olmayan herkes kullanabilir. Fotoage tedavi öncesinde dikkat edilecek önemli bir şey yoktur, tedavi aralıklarında özellikle önerilmişse şikayete uygun kremlerin kullanılması ve mutlak surette güneş koruyucu gerekir. Ortalama haftada bir 4 seans yeterli olmakla birlikte 6-8 seansa kadar şikayetlerin durumuna göre tedavi uzatılabilir.

5. Fotoage uygulamasının sonuçları nasıl ve ne zaman gözlenebilir?
Tedavi bittikten sonra sonuçlar hastanın yaşam tarzı, alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına bağlı olarak 1 ila 3 yıl arası kalıcılık gösterir. Fotoage diğer cilt tedavileriyle ve kozmetik uygulamalarla (botoks, dolgu gibi) güvenle kombine edilebilir.

Fotoage Türkiye yetkili temsilcisi NaturamedBMS
Dermatoloji ve estetik alanında yenilenen gelişmeleri yakından takip eden, yetkin ve genç bir ekipten oluşan Naturamed BMS, 2009 yılında kuruldu. Ial Sistem, (Gençlik Aşısı), Bio Expander ve Plexr gibi yıldız ürünleri medikal estetik sektörüne sundu. Naturamed BMS, Fotoage markasının yetkili Türkiye temsilcisidir. www.fotoage.net www.naturamedbms.net

Fotoage üretici firması Skymedic
2010 yılında 40 yılı aşkın geçmişiyle MedicalCluster iş grubu içinde kurulmuştur. Halen, 28’den fazla ülkede kurulu 50.000’den fazla cihazla dermatoloji, travmatoloji, estetik tıp ve jinekoloji pazarlarında faaliyet göstermektedir. www.skymedic.eu

Lansman

Fototerapi sistemi

Etiketler:, , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares