Evde mükemmel maniküre ulaşmanın sırları

Hepimizin hayatını bir şekilde etkileyen pandemi süreci bize hatırı sayılır bir şey öğretti: birçok şeyi aslında tek başımıza yapabilecek yeteneğe sahibiz. Oldukça iyi sonuçlar veren ev yapımı uygulamalardan biri de elbette “ev tipi manikür”. Evde manikür yapımı için ipuçları

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Salgın nedeniyle kuaföre gitmekte çekiniyor olabilirsiniz, çok sevdiğiniz manikürcünüz işten ayrılmış olabilir veya bu yıl ekonomi yapacağınıza dair kendinize söz vermiş olabilirsiniz.

Her durumda manikürünüzü evde yapmak son derece iyi bir seçenek. Bunun için iyi bir “manikür çantası” oluşturmak, kendinize biraz zaman ayırmak ve tavsiyelerimize kulak vermek yeterli!

Birinci adım: Ojelerinizi temizleyin
Evde harika bir manikür yapmak için, tırnaklarınızı cilalamak kadar onları iyice temizleyip işleme hazırlamak da önemli, tıpkı güzellik profesyonelleri gibi!

Bunun için tırnaklarınızı kurutup yormayan, asetonsuz bir oje çıkarıcı kullanın ve sonrasında ellerinizi sabunla yıkamayı unutmayın.

İkinci adım: Törpü
Tırnaklarınızın uzunluğu ve şeklinden memnun olsanız dahi, günlük kullanım esnasında tırnaklarımızda mikro kırıklar oluşur ve şekli bozulur.

Bunun için tercihen tırnaklarınızı yıpratmayan cam bir törpü kullanın ve şekil verme işleminin akabinde tırnak parlatıcı kağıt zımparalardan yardım alın.

Üçüncü adım: Tırnak etlerinizi itin
Ölü deriyi yumuşatmak ve tırnak etlerinizi eritmek için tırnak eti giderici bir ürünü kullanma talimatına uygun şekilde uygulayın. Bu aşamada kullandığınız ürünün bir tırnak yağı olmadığından emin olun, çünkü popüler inanışın aksine kütikül yağları ve kütikül sökücüler aynı şey değildir ve birbirlerinin yerine kullanılmazlar.

Yağlar nemlendirmeye yardımcı olurken, temizleyiciler tırnak etlerinizin derinizden ayrışmasını sağlar. Tırnak eti temizleyicinizi yeterince beklettikten sonra bambu çubuklarla iterek temizleyin.

Dördüncü adım: Ölü deriyi temizleyin
Ölü cilt hücrelerini ortadan kaldıran ve nemlendiren bir el ve tırnak peelingi ile ellerinizi ve tırnaklarınızı ovalayın. Bu adımı haftada 2 kez tekrarlamanız manikür sürenizin uzamasına yardımcı olacağı gibi yaşlanma belirtilerini en çok gösteren el üzeri derinizin de yenilenmesini sağlar.

Beşinci Adım: Ellerinizi ve tırnak etlerinizi nemlendirin
Özellikle yatmadan tırnak ve tırnak etlerinize etkili bir bakım yağını yedirip tercihen haftada bir kez ellerinize pamuklu bir eldiven geçirip yatın.

Gün içinde ise özellikle ellerinizi yıkadıktan sonra (bu sıralar sıklıkla sürdüğümüz kolonyalardan sonra da) ellerinizi etkili bir krem ile nemlendirin. Günde bir iki kez el kreminizden daha yoğun bir bakım balmı kullanabilirsiniz.

Altıncı adım: Tarzınızı yansıtın
En eğlenceli ve son adım oje sürmek! Zevkinize uygun renkte bir ojeyi taşırmadan sürün ve iyice kurumasını bekleyin.

Önerilerimiz:

Sephora Ultra Nemlendirici Aloe Vera El Maskesi

Sephora Ultra Nemlendirici Aloe Vera El Maskesi 26,90 TL

Kalyon Tırnak Eti Temizleyici

Kalyon Tırnak Eti Temizleyici 16,95 TL

Abtira Mint Lavender Rahatlatıcı Balm

Abtira Mint Lavender Rahatlatıcı Balm 85 TL

Mara Kolay Manikür&Pedikür Peeling

Mara Kolay Manikür&Pedikür Peeling 58.90 TL

Burt’s Bees Ultimate Care El Kremi

Burt’s Bees Ultimate Care El Kremi 199 TL

Simya Evi Tırnak Bakım Yağı

Simya Evi Tırnak Bakım Yağı 70 TL

Yves Rocher Süngerli Oje Çıkarıcı 37,90 TL

Yves Rocher Süngerli Oje Çıkarıcı 37,90 TL

Hüma Kaya

Evde manikür yapımı için ipuçları

She and Girls Kasım 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM