Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu!

Hep klasikleşen 10 temel yol olarak nitelendirdiğimiz bu 10 yol aslına bakarsanız tamamen kendimizden geçiyor. Eski sevgiliyi Unutmak için yapılması gerekenler

She and Girls Dergisi

Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu

“Eski sevgilimizi unutmaya,kendimizi hatırlamaya başlayarak unutalım.”

Şu körpe kalbimiz ne aşklar, ne sevgiler ne doktorlar, mühendisler gördü değil mi ? Ne seni seviyorumlar duydu ne vücud kasları gözlerimizi kör etti ne bakışlar canımızı yaktı ve geçmişte aşkımız olan eski sevgili yeni kurbanınız oldu. Şakayı bir kenara bırakalım ve aynamızı alalım kendimize dönelim. Çok güzel anılar birikti evet ister 5 yılda olsun ister 2 günde ister 2 saatte insanlar saniyede neler yaşamıyorlar ki ? İnsan kalbinin bir kişiye ait olduğunu kadınlar için öncelikle 5 saniyesini alıyor belki bir ömür yara yapıyorlar o adamları kendilerine yada bir ömür mutluluk, huzur yapıyorlar.Şimdi sıra sende kendin için birşeyler yap ! Yalnız olmaktan korkma yalnız ve güçlü bir kadın ol ve unutma yaşadığın acıyı bir yerlede yaşayan insanlar olduğunu hatırla.

“Sil baştan başlamak gerek bazen, hayatını hayatınla sıfır dan başlatarak…”

1)Bir Başka Kalbi Kalbinize Yara Bandı Yapmayın !
Çok güzel anılar birikti evet ister 5 yılda olsun ister 2 günde ister 2 saatte insanlar saniyede neler yaşamıyorlar ki ? İnsan kalbinin bir kişiye ait olduğunu kadınlar için öncelikle 5 saniyesini alıyor belki bir ömür yara yapıyorlar o adamları kendilerine yada bir ömür mutluluk,huzur yapıyorlar.Nice adamlar tecrübe olur iken tecrübeler zamanla hırsa,inada ve kine dönüşebiliyor size tavsiyem bir başkasını unutmak için bir başka kalbi kalbinize yara bandı yapmayın bu o kişiyi memnun etmiyor ve sizi kıskanmıyorda çünkü sizin hala onu deli gibi sevdiğinizden emin yapmayın ! Ne güzel söylemiş ve yorumlamış sevgili Ebru Gündeş;

“Bir gün aşklar biter, hatıralar kalır,
Kimi seversen sev hep hatırlatır
Sanma bir başkası yerimi alır
Gelenler gideni elbet aratır “

Çünkü sen bir başkasını unutmak için hayatına aldığın bir başka kalbi şekillendirmeye çalışacaksın,ona aldığın parfümü ona da alacaksın zamanla onun yüzündeki ifadeyi bir başkası ile bağdaştıracaksın. Psikolojik bir sınav ve zor zanaat bir insan için unutmak ama başaracaksın !

2) O KİM Kİ ? Psikolojisi
Benim en sevdiğim dönem açıkcası hem biraz eğlenceli hem biraz ürkütücü dozunda uygularsanız herşey mükemmel sonuç verebilir. Ayrılık sonrası yaptığımız en büyük hata ve biraz gençlik dilinde “ergence” olan bir kavram aslında.

Kendimizi yeryüzünden silmeye çalışmak sosyal medya adreslerimizi kapatmak yapmayın !

O sizin ne yaptığınızı merak ediyor mu ? onsuz hayatınıza devam edebiliyormusunuz ? onu merak ediyor zaten eski sevgilinizin egosu zirvede farklı bir dünyada, dünya bir yana sen bir yana psikolojisi yaratmayın onlara !Açın sosyal medya adreslerinizi en güzel selfielerinizi yayınlayın tabi ki (dekolte vs ) olmadığı sürece ve ve ve kesinlikle onunlayken hiç görüşmediğiniz Berkcan ve Atacan arkadaşlarınızla selfie paylaşmayın ona direk sen kimsin ki ?

“Benim seni unutmak için kimseye ihtiyacım yok ben yalnızda mutlu olabilirim” diye seslenin.

“Sensizde varım sensizde olacağım hür doğdum hür yaşarım kime neee.. ? kime neeee ?
Kölemiyim sana ben sananeeee sananee…

3)Hobi edinin ve Kendinizi Geliştirin !
Kendinize bol bol vakit ayırın okuduğunuz okulda okuduğunuz bölümde başarılı olmaya çalışın kendinizi kendinize adayın. Sizden değerli ne var ki ailenizden sevdiklerinizden başka. Ben yapamam, bu imkansız demeyin kendinize güvenin kendinizi rahatlatacak aktivitelerde bulunun. Mesela müzik yeteneğiniz var ise keman çalın, ruhunuzu rahatlatın, piano çalın, dans edin ve bol bol yeni yerler keşfedin, hiç okumadığınız bir alanda kitap okuyun ve zamanla anlayacaksınız ki…

“En güzel sevgili başarınız,mutluluğunuz,huzurunuz…”

4)Sosyal Medya Üzerinden Göndermeler Yapmayın !
Onu silin takip etmeyin demiyorum sadece gördüklerinize tepki ve kısa mesajla göndermeler yapmayın ! Gördüklerinize karşı kin ve nefret de beslemeyin çünkü sevgiden daha güçlü iki şey vardır oda “Kin ve Nefret” dir. Onu olduğu gibi kabul edin, birlikteyken yaşadığınız iyi ama yaşadığınız kötü günleri de unutmayın. Çünkü göndermeler yaparak, onun da size göndermeler yapacağını sanıp ümit beslemeye devam edeceksiniz. Bir müzik bile paylaşıyorsa kendinizden bir parça bulmaya çalışacaksınız halbu ki o uzaklarda yaşayan annesine sesleniyor bile olabilir, onun için göndermeler yapmayın.

5)Yaz Yaz Sende Bir Kenara Yaz Bütün Düşlerini…
En sevdiğim level da kalbimi ve aşkımı satırlarıma gömmek. Yanlış duymadınız gömün satırlarınıza…
Günlük tarzında değil de içinizde ki aşkı kaleme dökün ben buna “ilham” diyorum. İlhamınız bittikçe oda bitecektir. Çünkü zamanla hissizleşecektir kaleminiz. Belki sayesinde çok ünlü bir şair olacaksınız… ama önce hayallerinizi hedeflerinizi yazmaya başlayarak başlayın her şeye. Yeni bir defter alın ve yeni bir kalem silgi de siz olun kalem de siz olun…

“Kendi hikayenizin kahramanı olun.Kimse sizi yazmasın…”

6)Arkadaş Çevrenizdeki Virüsleri Temizleyin !
Virüsler derken eski sevgilinizle ortak arkadaşlarınız olan tehlikeli, ayaklı postacılarından bahsediyorum. Kesinlikle görüşmeyin ! Eğer uzun soluklu bir ilişki sonrası arkadaşları ile görüşmeye devam ederseniz naklen yayın olarak eski sevgilinize iletilecektir. Zaman gelecek eski sevgilinize çok çok yakın arkadaşından haber almak isteyeceksiniz. Eski sevgilinizle ortak arkadaş olan kim varsa hayatınızdan çıkarın bu hem özgürlüğünüzü kısıtlayacaktır hem de yeni başlangıçlar yapmanıza ve yanlış kararlar almanıza sebep olacaktır.

“Eski sevgilinizle olan ortak arkadaşlarınız tam bir kan emici gibidirler…”

7) Kalbinizi Kapatmayın Şans Verin !
Hemen ayrılık sonrası biriyle tanışın sevgili olun 24 saat sonra nikah kıyın demiyorum belirttiğim 6 madde sonrası bu 7. Level da yeni biriyle görüşmeye hazırsınız demektir.
Biliriz ayrıldıktan kısa bir süre sonra bir sürü (kadın-erkek) karga gibi uçuşurlar tepemize. İltifatlar, nağmeler…bizlere ilaç gibi gelir lakin hepsi o süreçte sadece hoşlantıdır.

“Hoşlantılar,geçiçidir, bağımlılık etkisi yapmaz.”

O yüzden her erkeği her bayanı eski sevgiliniz gibi sanmayın her insan aynı değildir. Hepimizin farklı görüş ve karakter alanı vardır, belki aşk kapını çalmıştır belkide komşundur. Emin olunca o kapıyı aç…

8)Anıları Tazeleme !

“Ne sen leylasın ne ben mecnun..”
Eski türk filmlerinde olurdu anıları tazelemek. Çünkü bitişi bile başlangıcı gibi güzel olurdu, eskiden severek ayrılmalar vardı. Birlikte gittiğiniz yerlere gitmeler, ilk tanıştığınız yerde kahve söyleyip içmeler, o gün buluştuğunuz kıyafeti giyip gezmeler, hepsi mazide hepsi kurgu.
Yolunun üstündeyse bile geçme en azından bir süre çünkü bilinçaltına sıkıştırdığın bütün duyguların gece sana sancılı müzik ve rüyalarla geri dönecektir. Yeni cafeler keşfet, gerekirse kitap evlerine git, kahveni kitap okurken iç oku..

“Ruhunu tazele,kendinden ve yalnızlığından keyif al…”

9)Tatil !
Küçük bir (kız-erkek) grubuyla tatile çıkabilirsin. Nisbet olsun diye değil, ben eğleniyorum imajı çizmek için hiç değil. Gerçekten kendin ve zihninin yenilenmesi için güzel bir etkinlik oluşturabilirsin. Ben doğa konseptli bir tatili yapardım mesela belki bir karavan kiralardım, her köşede dururdum arkadaşlarımla küçük ama samimi eglenceler gerçekleştirirdim. Zor olmamalı… bir kaç kitap belki bir gitar ve bir deniz, seni dinleyen doğa bence çok hoş olurdu denemelisin. Bu 9. Level’ın da size çok iyi geleceğinden eminim. Demet Akalın bir şarkısı ile bunun garantisini yıllar önce vermişti zaten…

“Acilen toparlanmalıyım,üstümden koca bir aşk geçti birkaç gün tatile çıkmalıyım.Aklıma gelirsen sana yazarım…”

10)Sorumluluk Al !
İşin yok ise bir iş bul ya da evini bahçeni çiçekle donat, organik sebzeler alanında geliştir kendini. Ya da barınaklardan kedi köpek al besle… durumun çok çok iyiyse kimsesiz bir çoçuk edin, bütün sevgini onunla harca. Sorumluluk al her şeyden önce yapabileceklerinin fazlasını yapabilmekle oyalan.

“Yeniden doğ küllerinden, yak eski seni kendine güven…”

Eski sevgiliyi Unutmak için yapılması gerekenler

Etiketler:, , , , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
27 shares