Tüm Zamanların En Ses Getiren Oscar Elbiseleri!

Sinema dünyasının en kapsamlı ödülleri olan Oscar Ödülleri Töreni film endüstrisindeki sanatsal ve teknik başarıya verilen ödüllerdir. Bu ödüller yılda bir kez olmak üzere Los Angeles’ta, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) tarafından verilmektedir. En güzel oscar elbiseleri

Instagram Hesabımız

Oscar’ın en çok ses getiren tarafı ise şıklıklarıyla yarışan ünlülerdir. Hadi bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi kıyafetlere birlikte göz atalım.

CHER 1986 – Bob Mackie

Her zaman iddialı kostüm seçimleriyle ön planda olan Cher Bob Mackie imzalı elbisesiyle.

Nicole Kidman 1997- Haute Couture Dior

Nicole Kidman ve Tom Cruz o dönemin en beğenilen çiftleri arasında yer alıyordu. 69.Oscar Ödüllerinde kırmızı halı üstünde Haute Couture Dior elbisesiyle Oscar’ın unutulmazları arasına girmeyi başardı.

Elizabeth Taylor 1961 Marc Bohan for Christian Dior, Soirée à Rio dress

Elizabeth Taylor’ın 61. Oscar ödüllerinde giydiği Dior elbisesi güzelliğini tamamlamıştı.

Halle Berry 2001 Elie Saab

Halle Berry 2002 Oscar töreninde giymiş olduğu Ellie Saab tasarımı saten ve nakışlarla işlenmiş elbisesiyle kırmızı halıyı adeta büyülemiş görülüyor. Ayrıca o dönemde en iyi kadın oyuncu oscar’ını alan ilk Afrikalı-Amerikalı olmuştu.

Jennifer Lopez 2015 Ellie Saab

2015 Oscar töreninde giydiği elbiseyle adeta peri masalından çıkmış gibiydi. Baştan ayağa şifon tüllerle inen elbise özenle işlenmiş boncuk detaylarıyla tam bir Ellie Saab elbisesiydi.

Billy Porter 2019- Christian Siriano

Oscar’ın en çok konuşulan isimlerinden biri de Billy Porter! Geceye Christian Siriano imzalı smokin ve Cindrella elbisesi karışımı kıyafetiyle katılan Porter, tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı.

Emma Chan 2019

Pembenin en mükemmel tonu! Oscar töreninde dikkatler bu parlak hareketli Valentino tasarım elbisenin üstündeydi. Chan duru güzelliğiyle bu güzel tasarımı harika taşımış.

Ava Gardner 1960

Ava Gardner, bir Kraliçeyi andıran şıklıkla Oscar törenine katılmış ve bütün ihtişamı kendine almış. Uzun beyaz eldivenleri, asil kürk detayı, pırıl pırıl bir elbise ve muhteşem taç. Sanırım en beğendiğim Oscar elbisesi.

Lady Gaga 2019-Brandon Maxwell

Lady Gaga, Brandon Maxwell’in beyaz pantolon takım elbisesinde muhteşem gözüküyordu. Beyaz’ın vermiş olduğu asil zarifliği makyajı ve saçları tamamlamıştı.

Sophia Loren 35th Academy Awards

İtalyan aktris, her zamanki güzelliğiyle büyülerken, tüy yakalı gece elbisesi ve 1960’ların havasıyla kusursuz görünüyordu.

Audrey Hepburn 1954 Vintage Givency

Zarafetin tanımını yapmak istersek bu Audrey Hepburn olurdu. Hepburn, beyaz çiçek nakışlı ,krem tonlarında tercih ettiği kemer detaylı Givency elbisesi ve kendine has saç topuzuyla o dönem Oscar’ın en şıklarındandı.

Elizabeth Hurley 1995

Elizabeth Hurley Vintage Versace  beyaz taşlarla işlenmiş elbisesi Oscar’ın unutulmayanları arasında.

Julia Roberts 2001

2001 yılında ilk Oscar ödülünü alan Julia Roberts Valentino tasarımı siyah beyaz uyumunun göz kamaştırıcı olduğu bir tasarım tercih ederek hem Oscar ödülünü alıyor, hem de şık elbisesiyle kırmızı halıya adını yazdırmayı başarıyor.

Charlize Theron 2016

2016 Oscar ödüllerinde Dior Haute Couture seçimiyle kırmızı dekolteli bir elbise seçen Theron, şıklığını ortaya koymuş. Elbiseden ziyada taktığı takılar Harry Winston’un koleksiyon parçalarından olan elmas kolye, küpe ve yüzüklerdi. Toplamda 48.8 Karat olan mücevherler 3.7 milyon dolar değerindeydi. Sanırım Oscar’a da bu yakışır.

Rita Moreno 2018
Rita Moreno

En güzel oscar elbiseleri

She and Girls Nisan 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!