Benefit Ulusal Kaş Artisti Ezgi Sadeghi’den Tint İle Yüz Şekillendirme Sırları

Son yıllarda popülerleşen makyaj ile yüz şekillendirme trendi neredeyse herkesin günlük makyajına dahil oldu. Yüz kontürü dendiğinde akla ilk gelen bronzer veya küllü koyu tonlarda pudra/fondöten uygulaması olsa da doğallığı tercih edenler allığı doğru şekilde sürerek yüzlerini boyutlandırabiliyor. Benefit Ulusal Kaş Artisti Ezgi Sadeghi, doğal ve kalıcı makyajın olmazsa olmazı tint allıkları kullanarak nasıl makyaj yokmuş gibi görünen, boyutlu yüz hatlarına sahip olunacağını dergimize anlatıyor. Benefit Ulusal Kaş Artisti Ezgi Sadeghi

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Hepimiz makyaj yaparken yüzümüzün anatomisini farklı gösterecek küçük ilizyonlar kullanmayı tercih ediyoruz. Bunu yapmanın en kolay yöntemi ise allığı farklı yöntemlerle uygulamak. Kalıcılığı, kolay uygulanışı, sağlıklı-canlı duruşu sayesinde likit allıklar son dönemde çok fazla tercih ediliyor. Hem dudak hem yanak için kullanılabilen ürünler ise güne hızlı başlayanların en iyi kurtarıcısı.

Yüzümüzün şeklini daha farklı gösterebilmek için öncelikle biraz anatomimizi incelemeliyiz. Eğer yüzümüz ince uzunsa allığımızı yukarı uygulamak yerine daha burnumuza yakın ve yana doğru, kulaklarımızı hizalayarak sürmeliyiz. Maskülen bir kemik yapısına sahipseniz bu uygulama size masum ve çocuksu bir hava katacaktır.

Eğer yüzümüz daha genişse ve ince göstermek istiyorsak allığımızı burnumuza çok yaklaştırmadan elmacık kemikleri üzerinde, şakaklara doğru uygulamalıyız. Bu işlem yüzümüzün yukarı kalkık görünmesini sağlayarak daha inceymiş gibi gösterecektir.

Blush bomb dediğimiz, allık ve farın birleşimi olan ve biraz 80’ler makyajına göz kırpan bu uygulama ise monokrom bir görüntü sağlayarak makyajınızda bütünlük oluşturacaktır. Denemek için dudak ve yanak renklendirici Tint’inizi hem elmacık kemikleri, hem şakaklar, hem de göz kapağı katlanma noktalarına uygulayıp dağıtın.

Dudaklarınızı canlandırmanın da en kolay ve kalıcı yolu bu ürünleri kullanmaktan geçiyor. Tek başına, rujlar ya da balmlar ile kombinlemek de oldukça kolay.  Dudakları daha dolgun göstermek için dış kısımda daha koyu, iç kısımda daha açık bir tonunu kullanarak ombre etki elde edebilirsiniz. Tam tersine daha masum bir görünüm için dudak ve yanak renklendiricinizi sadece dudağın ortasına yoğun sürüp dışarıya doğru parmaklarla dağıtabilirsiniz.

Benefit Ulusal Kaş Artisti Ezgi Sadeghi

She and Girls Kasım 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

        She and Girls Kasım 2021 Sayısında Neler Var?

Tebriz’den İzmir’e uzanan bir başarı öyküsü: Somaiyeh Maboudi

Perihan Demirdelen: Anadolu Kadınının Duygularını Döktüğü Örmelere Tutundum

Recep Demiray: Tasarlarken İlk Hedefim Özgün Olmak

Kozmetik Tutkunlarının En Eski Dostu “Ojemrujumrimelim”

Sağlıklı ve Genç Cildin Sırrı C Vitamini mi?

Dünyanın En ŞIK Lideri: Mustafa Kemal Atatürk

2021-2022 Sonbahar/Kış Aksesuar Trendleri

Paris Moda Haftası’nın Muhteşem Tasarımları

Vitamin Fazlası Saç Döküyor, Deride Pullanma Yapıyor…

Estetikte Telafisi Mümkün Olmayan Sonuçlar Ortaya Çıkabilir

Sağlıklı ve Parlak Bir Cilt İçin 5 Altın Kural

Fashion Week Rüzgarı İstanbul’da Esti

Denim Stili Bu Sezon Fark Yaratıyor

Soğukkanlılığınızı Korumanın 6 Yolu

En İyi Smaçör Ebrar Karakurt

Lezzetli Glutensiz Tarifler

SHE AND GIRLS BAHAR 2024