Unutulmaz bir balayı için öneriler

2019’da balayına çıkmayı planlayan çiftlere farklı zevklere göre farklı rota trendleri 4 ana konsept altında toplandı. Gurme, Macera, Romantik ve Cruise konseptindeki balayı tercihleri birbirinden cazip seçeneklerle sunuluyor. Balayı alternatifleri

Gurmeler için balayı seçenekleri
Balayında lezzet dozu yüksek, damak tadı açısından unutulmaz bir seyahat isteyenlere SeturSelect, güzel sanatları, her köşesine orta çağ sinmiş mimarisi, olağanüstü coğrafyası ve enfes yemekleriyle öne çıkan İtalya’nın Toskana bölgesini öneriyor. Toskana, üzüm bağlarında keyifle dolaşmak ve çevre köylerdeki lezzetleri de tatmak isteyenler tarafından özellikle bahar ve yaz aylarında tercih ediliyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren mimarisi ve doğal güzellikleriyle güneybatı Fransa’nın cazibe merkezi haline gelen Bordeaux ise bir diğer alternatif. Bölge gurme restoranları ve üzüm bağları ile meşhur, ayrıca istiridye çiftlikleri de mutlaka ziyaret edilmeli.

Kişiye özel deneyim ve macera seyahati öncüsü SeturSelect’in gurme balayı için sunduğu bir diğer seçenek ise orta çağ masallarının geçtiği yerlerden birisi izlenimi veren Fransa’nın Alsas bölgesi. Alsas sokakları, evleri ve çiçekleri ile büyük bir görsel şölen sunarken, yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan bağlarında yetişen beyaz üzümleriyle ve 170 kilometre uzunluğundaki bağ yolu ile ünlü. Sadeliği ve yoğunluğu nedeniyle uzmanların ‘köylü türü’ olarak adlandırdığı mutfağı ile Portekiz, gurme balayı seçenekleri arasında ayrı bir yere sahip. Özellikle etleri ve balıkları ile öne çıkan Portekiz mutfağı, yerel şeflerin egzotik dokunuşları ile başka hiçbir yerde bulunmayan lezzetler sunuyor.

Macera severler için balayı rotaları
Balayında macera yaşamak isteyenler için SeturSelect pek çok seçenek sunuyor. Afrika’nın dünyaya açılan kapısı Kenya aynı zamanda kıtanın en güvenli ülkelerinden biri. Akla ilk olarak safari turları ile gelen ülkenin derin denizlerinde scuba dalışları düzenleniyor ve Masai Mara bölgesinde balon safarisi yapılıyor. Balayında macera yaşamayı ve Afrika’da büyük göçü izlemek isteyen çiftler safari kamplarına da katılabilirler. Dünyadaki safarinin de başkenti konumunda olan Tanzanya’nın Kilimanjaro bölgesi, özellikle tırmanma sporlarına meraklı maceraperestlerin de odağında yer alıyor. Yaklaşık 6000 metrelik yüksekliği ile zorlu bir mücadele alanı sunan Kilimanjaro Dağı, balayı için farklı bir rota sunuyor.

Romantikler tropik adalara…
Balayı romantik olmalıdır diye düşünenler için SeturSelect tropik adaları öneriyor. Hint Okyanusu’nun 1192 adadan oluşan devleti Maldivler, adeta özel olarak kurulmuş hissi veren ada-otelleri ve Hint mutfağı etkisindeki lezzetleriyle en popüler rotalardan biri. Tayland’ın doğu sahilinde ‘cennet adası’ olarak anılan Koh Samui, kumlu sahilleri, mercan resifleri, Hindistan cevizi ağaçları ve keşfedilmeyi bekleyen bakir koyları ile olağanüstü bir balayı rotası. Tayland’ın meşhur gece hayatının hüküm sürdüğü bu ada eğlence yaşamıyla da öne çıkıyor.

Freddie Mercury’nin doğum yeri Stone Town’un da bulunduğu Zanzibar, Tanzanya’ya bağlı Unguja Adası, Pembe Adası ve pek çok küçük adacıktan oluşan özerk bir bölge. Afrika’dan dışındaki bir seçenek ise Hint Okyanusu’nun güneybatısında volkanik faaliyetler sonucu oluşmuş ada/ülke Mauritius.

Gemi konforunu tercih eden deniz tutkunları için balayında Cruise rotaları
Balayında her gün başka bir limanda uyanarak bambaşka limanları keşfetmek isteyenler ise SeturSelect’in cruise rotalarından birini seçebilirler. Antarktika da dahil olmak üzere 6 kıtada 300’ü aşkın limana sefer yapan Regent Seven Seas, 6 yıldızlı gemileri ile lüks bir yolculuk vadediyor. Size özel balayı tasarımı için www.seturselect.com’dan bilgi alabilirsiniz.

Balayı alternatifleri

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
1 share