Yetişkin aknesiyle baş etmek artık çok kolay!

Doğru bir cilt bakımı yapılmazsa akne, sadece ergenlik çağındaki gençlerin değil yetişkinlerin de en büyük problemi oluyor. İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası FOREO, yetişkin aknesi ile baş etmenin ipuçlarını paylaşıyor. Akne nasıl geçer

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

youtube.com/msemedya

Neredeyse hepimiz hayatımız boyunca akne problemiyle uğraşmışızdır. Kimimiz bu problemle bütün ergenlik dönemi boyunca uğraşırken, kimimizse birkaç minik sivilceyle bu dönemi atlattı. Ciddi akne sorunları yaşayanlarımız, kuruluk, kızarıklık ve tahriş gibi yan etkileri olan çeşitli tedavileri denemek zorunda kaldı. Tabii bir de ergenlik dönemini atlattığı halde hala akne problemiyle uğraşanlar da var. İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası FOREO, yetişkin aknesi sorunu yaşayanlar için günlük cilt bakım rutinine dair ipuçları veriyor.

Yapılan araştırmalar, kadınların yüzde 50’sinde yetişkin aknesi görüldüğünü, bu aknelerin beslenme ve yaşam tarzından, hormonlara kadar birçok nedenden kaynaklanabileceğini ortaya koyuyor. Akne, aşırı yağlanma, ölü cilt hücreleri veya bakterilerinden kaynaklanan ve dünyada en yaygın görülen sekiz başlıca cilt probleminden biri olarak karşımıza çıkıyor. Genişleyen gözenekler, folikül duvarında yıkıma neden oluyor ve enfekte olmuş maddeler cildin alt tabakasına yerleşerek sağlıklı cilt dokusuna zarar veriyor. Ancak vücudumuz, yeni kolajen lifleri oluşturarak kalıcı olabilecek yara izlerine karşı doğal bir onarımı yapabiliyor.

FOREO Ürün Pazarlama Direktörü Dalia Fernandez, akne sorunu yaşayan kişilerin, dünyanın en pahalı ürününü bile satın alsalar, cilt tiplerine uygun değilse bu ürünlerin yarardan çok zarar verebileceğini hatırlatıyor. En temel çözümün; cildinize fayda sağladığından emin olduğunuz ürünlerle bir günlük bakım rutini yaratmak olduğunu anlatan Fernandez, “Herkesin cildi birbirinden farklı ve tamamen eşsizdir. Bu nedenle cilt tipine uygun ürünler seçilmezse cildin dengesi bozulur ve akneye yatkın hale gelebilir” diyor.

FOREO Serum

İşte yetişkin aknesi ile mücadelenin ipuçları…

1. Aşırı yağlanmayı önleyin: Gün boyunca kir, ter, bakteriler cildinizde birikir, ardından gözenekleri tıkar ve aşırı yağlanmaya neden olabilir. Bütün bunlar da akneye davetiye çıkarır. Bu sorunun çözümü cildin düzenli bir şekilde derinlemesine temizlenmesinden geçiyor. FOREO LUNA 2, bu temizlik rutinini keyifli ve pratik bir hâle dönüştürüyor. LUNA 2, ultra-hijyenik silikon yüzeyi ve T-Sonic™ titreşimleri sayesinde sadece iki dakika içinde cildi kir, yağ ve makyaj kalıntılarından yüzde 99,5 oranında hassas bir şekilde arındırıyor.

2.Peeling yaparken dikkat: Cildiniz ölü hücrelerden arındırılmadığında gözenekler tıkanabilir ve cildinizde lekeler oluşabilir. Bu nedenle peeling yapmak önemlidir. Ancak doğru peeling yöntemini bulmak daha da önemlidir. LUNA 2, ultra-hijyenik silikon temizleme yüzeyi naylon kıllara sahip fırçalardan 35 kat daha hijyeniktir ve bakteri oluşumunu önlemek için gözeneksiz bir yapıya sahiptir. LUNA 2, cildi yağdan ve ölü hücrelerden hassas bir şekilde arındırırken, cildinizi pürüzsüz ve pırıltılı hâle getirir. Cilde yoğun bir peeling yapmadığı için aşırı kurumayı da önler, zira cildiniz aşırı kurursa daha fazla yağ üretir ve bu durum akne oluşumuna neden olabilir.

3.Serumları tercih edin: Günlük temizlik ve peeling rutininin ardından bir sonraki adım serum uygulamaktır. Nemlendirici ile serum arasındaki temel fark, serumun cilde derinlemesine nüfuz eden yüksek konsantrasyonlu aktif bileşenlere sahip olması ve genellikle cilt problemlerini (akne, ince çizgiler, kırışıklıklar, antioksidan, renk değişimi) tedavi etmek için hazırlanmasıdır. Serumu uygularken nazikçe masaj yapmanız gerekir. FOREO LUNA 2 de sizin yerinize bu masajı yaparak cildinizin sıkılaşmasına ve canlanmasına yardımcı olur.

Akne nasıl geçer

She and Girls Yaz 2019 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!