5.Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali Başlıyor

Sağlıklı yaşam, kişisel gelişim, psikoloji, tıp, nörobilim gibi zihin, ruh ve beden sağlığı ile ilgili alanlarda Türkiye’nin önde gelen 70 uzmanı, 77 ayrı etkinlikte 5. Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali’nde buluşacak. Festivalin bu yıl Dünya Kadınlar Günü’nde başlaması katılımcılar içi farklı bir programı da beraberinde getirdi. Festival 8 Mart’ta “Mutlu Kadın Mutlu Dünya” paneli ile açılacak ve devamında kadınlara özel farklı workhop ve seminerler de olacak. 5. Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali

İstanbul Kongre Merkezi’nde 8-9-10 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 5. Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali’nin bu yılki ana teması “Mutlu Kadın, Mutlu Çocuk, Mutlu Dünya”. Festival, Dünya Kadınlar Günü kapsamında 8 Mart 2019 Cuma günü, Mutlu İnsan Platformu kurucusu Gülferi Yıldırım’ın sunumuyla, WomenTV Genel Yayın Yönetmeni Ahu Özyurt moderatörlüğünde Prof. Dr. Öget Öktem Tanör, oyuncu Asuman Dabak, fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede, dünya serbest dalış şampiyonu Şahika Ercümen veprofesyonel dalgıç ve fotoğrafçı Ayşegül Dinçkök’ün katılacağı “Mutlu Kadın, Mutlu Dünya” isimli panel ile açılacak. Panelistler zihin, ruh ve beden sağlığı yerinde, güçlü kadınların toplumları nasıl geliştirdiğini hayat hikayeler ve profesyonel alandaki başarılarından örneklerle anlatacaklar. Panel, konsept ve koreografisi Ziya Azazi tarafından sufi dönüşlerinden esinlenerek hazırlanan Dervish In Progress (DIP) Ailesi’nin kadınlarından oluşan özel gösterisiyle sona erecek.

Yetişkinler ve çocuklar için 3 günde, 70 eğitmenden 77 etkinlik
Festival yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de özel etkinliklerin olacağı bir programla bilim, sanat, spor, kişisel ve ruhsal gelişim dünyasının önemli isimlerini bir araya getirecek. Festivalde; Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Psikiyatr Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Uğur Batı, Gen Bilimci Doç. Dr. Korkut Ulucan, Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, Psikiyatr Dr. Kenan Eren, Nörolog Dr. Timur Yılmaz, Uzm.Dr. Ender Saraç, Sağlıklı Beslenme Uzmanı Taylan Kümeli ve Şefik Can Mevlana Vakfı Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı H.Nur Artıran gibi isimleri saymak mümkün…

Sanat dünyasının önemli isimleri festivalde!
Sanat dünyasından çok değerli isimler de festivalde olacak. “Arka Sokaklar” ve “Çocuklar Duymasın” dizileri başta olmak üzere birçok projeyle ekranlardan ve tiyatro sahnelerinden tanıdığımız oyuncu ve tiyatro sanatçısı Kalust Şalcıoğlu “Dijital Mutluluk” isimli çok özel bir stand-up gösteri ile bizlerle birlikte olacak. Oyuncu Şebnem Özinal, Dolunay Soysert, Murat Aygen gibi isimler festival boyunca ziyaretçilerle buluşacak. Yazar Gülşah Elikbank moderatörlüğünde düzenlenecek “Sanat ve Mutluluk” panelinde ise oyuncu Altan Gördüm ve masalcı yazar Nazlı Çevik Azazi konuşmacı olacak.

Her Gün Çok Özel Gösteriler
3 gün sürecek festivalin her günü çok özel gösterilerle son bulacak. 8 Mart Cuma akşamı Bar Psikoloğu olarak tanınan Psikolog Ferhat Aydın’ın “Mutluluk Bulaşıcıdır ve Soğan Kokar” isimli stand-up gösterisi olacak. 9 Mart Cumartesi akşamı iletişimci, akademisyen, yazar Prof. Dr. Uğur Batı, holistik yaşam ve gastronomi uzmanı Yeşim Kaya ve şarkıcı Cenk Yüksel, kadın erkek ilişkileri ve aşka dair müzikal bir gösteriyle sahne alacak.

Nöroloji Uzmanı Timur Yılmaz’ın 9 Mart Cuma sabahı çok özel bir çalışması olacak. Bu çalışmada Dr. Yılmaz, sinirbilimci, dj ve kung-fu kimliklerini kesiştirecek. Tai-chi’nin atası Qi-Gong egzersizlerinin farkındalığı nasıl arttırdığından bahsederken, kendi müziğinde izleyicilere qi-gong dansını yaptıracak. 10 Mart Pazar günü festivalin kapanış etkinliğinde ise Peter Hess Institut Türkiye temsilcisi ve Peter Hess Academy Turkey kurucusu Sırma Belin öncülüğünde “Evrenin Sesi” adlı grup sahne alacak. Peter Hess terapi ses çanaklarının, şaman davulunun ,ocean drum gibi ses araçlarının ve insan sesinin kullanıldığı bir ses meditasyonu ile gerçekleşecek.

Çocuklar, Öğrenciler ve 65 Yaş Üzerine İndirimli
Çocuk, öğrenci ve 65 yaş üzeri ziyaretçilerin indirimli olarak yararlanacağı festivalde, 0-6 ve 6-12 yaş arası çocuklar için ayrılan atölye alanlarında, çocukların duygusal ve bedensel gelişimlerini destekleyecek çalışmalar uzmanlar eşliğinde verilecek. 3 gün süresinde katılım sağlayan ziyaretçilere aynı zamanda Disiplinler Arası Beyin Araştırmaları Derneği (DABAD) tarafından sertifika verilecek.

5. Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM