Modada 2020 yaz evden sokağa trendi

Moda her an bizimle sloganıyla, evde zaman geçirdiğimiz bu günlerde sezonun trendlerini birlikte gözden geçirelim. 2020 yaz sezonunun  sokak modasını, bu süreci geride bırakıp, evden sokağa taşıyalım ümidiyle sizler için derledim. 2020 ilkbahar/yaz sokak modası

Instagram Hesabımız

Havaların ısınmasıyla yaz sezonunun modası olan tiril tiril elbiseler dolaplarımızdaki yerini alıyor. İlkbahar yaz modasını esir alan ipek saten gecelikler, günlük hayatımızın tarzı haline gelmiş durumda.

Seksapalitenin ön planda olduğu bu dönemde, daha derin dekolteli kıyafetler yerine iç giyim parçalarını dışa taşıyoruz.

Christian Dior

 

Brandon Maxwell

 

Christian dior

Siyah, bej ve pastel renklerin hakim olduğu gecelik elbiseler sezonun etkili parçaları arasında. 2020 moda defilelerinde markaların yataktan sokağa taşıdığı parçalar yazın en çok göreceğimiz trendleri arasında yer alıyor.

H&M

 

Mango

H&M ve Mango’nun bu sezon parçalarında iddialı olduğunu görmekteyiz.

FEMİNEN PARLAKLIK : SATEN

Saten nedir?
Editor soruyor?

Öncelikle gecelik elbise kumaşı olarak bilinen sateni, günlük hayatımıza dahil edeceksek sadece ‘’gecelik kumaşı’’ demek haksızlık olur.

Saten Kumaş

Saten, serj dokumanın bir çeşidi olup, tanesiz, düz ve çok parlak yüzeyli bir kumaştır. İplikler birbiri üzerine ve kumaşın her iki yüzünde çok sık olarak dokunmuştur. Tek tür kumaş olmayan saten kendi içinde ayrılır:

Saten düşes: Kalın, duruşunu muhafaza eden en iyi cins saten kumaştır. Daima pahalı bir kumaştır, boyanmış ipliklerle dokunur.

Serbest saten: Çok yumuşak, çok parlak, tersi hafif dişli olup, dokunduktan sonra boyanan bir kumaştır.

Şarmöz: Kalın, diğer cinslere nazaran daha az parlak, çok dökük bir cins satendir. Atkı ipliklerinden biri kreplerde olduğu gibi çok bükümlüdür.

Krep saten: Buna “bengal” de denir. Parlak çok dökük bir kumaştır

Saten döliyon: Adi satenden biraz daha mat, serj dokumalı, atkı iplikleri çok sıkıştırılmış bir kumaştır. Boyanmış ipliklerle dokunur.

Şarjan saten: Şanjan tafta gibi iki renkli ipekle yapılır. Pek sağlam değildir.

İnce saten: İpek apresi verilmiş parlak ve dökük kumaştır. Eni az olanlar hafif ve ipekli kumaşlar yerine satılır. İyi cinsleri erkek elbiselerinde, paltolarda astar olarak kullanılır. İnce satenden mobilyacılıkta da faydalanılır.

Saten serj ve işlemeli saten: Hafif ipek apresi verilmiş, her renkte dokunan ve elbise astarı olarak kullanılan bir kumaştır.

Çin sateni: Sağlam ve yalnız siyah renkli olarak dokunan ve sadece erkek elbise ve paltolarında astar olarak kullanılan bir kumaştır, pahalıdır.

ŞEFFAF YAZ
2020 yazı tüm şeffaflığıyla bizleri karşılıyor. Gecenin gündüze karıştığı tarzları She&Girls Moda Editörü olarak sizler için seçtim.

Zara

 

Zara

 

Pelinin Ayakkabıları
Guess

Bir çok kıyafetin dikiminde kullanılan saten, ayakkabı, eşarp gibi aksesuarlarda da tercih edilmektedir.

Jimmy Choo

 

The Attico
Alexander Mcqueen

Feminenliğin ön planda olduğu tarzlar her zaman göz alıcı olmustur. Tarzıyla geceyi kamaştıran mı? Yoksa günün yıldızı mısın?

Tom Ford
Marks and Spencer
Derimod

 

Dolce&Gabbana
Zara

Gözdenur Kılavuz

Moda Editörü

2020 ilkbahar/yaz sokak modası

She and Girls Mayıs 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM