ZUBİZU Sevgililer Günü Anketinde Çarpıcı Sonuçlar

Hazır giyimden eğlenceye, kuyumdan elektroniğe kadar çok sayıda sektörde harcama artışları görüldü. Kuyum kategorisindeki artış oranı yüzde 200 iken elektronikte yüzde 37 oldu. ZUBİZU noktalarında yapılan harcamalara bakıldığında tüm sektörler toplamında yüzde 36 artış olurken restoran harcamaları yüzde 30 arttı. Perakende harcamalarında ise dönemlik alışverişlerde yüzde 40’lık canlılık göze çarptı. ZUBİZU Sevgililer Günü Anketi

Sevgililer Günü’nde sushi ve kebap ilk tercihler arasında olurken İtalyan mutfağı da romantik mekanlarından dolayı ilk sıralarda yer aldı. Tatlı ile sevgilisini şımartmak isteyen kullanıcıların vazgeçilmezi ise pasta eşliğinde kutlama yapmak oldu.

ZUBİZU Sevgililer Günü Anketinde Çarpıcı Sonuçlar
Sevgililer Günü herkes için farklı anlamlar ifade ediyor. Kimileri sevgilisiyle kutlama yapmak için bir bahane, kimileri mecburi bir kutlama, kimileri de barışma fırsatı olarak görüyor.
ZUBİZU üyeleri arasında yapılan Sevgililer Günü anket çalışması Türkiye’nin dört bir yanından ilgiyle karşılandı. 65 farklı şehirden katılımın gerçekleştiği anketin sonuçları paylaşıldı.

%60 Para tuzağı diyenlerin çoğunluğu erkek
ZUBİZU üyesi erkekler hediye tercihlerinde yine şaşırtmadı. Erkeklerin büyük bir çoğunluğu Sevgililer Günü’nün ticari amaçlı ve sıradan bir gün olduğunu düşünüyor. Her iki erkekten biri sadece “Seni seviyorum” denmesinin yeterli bulurken üyelerin yüzde 16’sı pahalı ve şık hediyelerin önemli olduğunu düşünüyor. Erkeklerin en çok tercih ettiği hediyeler arasında maç bileti ve oyun konsolu yer alıyor.

%88 Kadınlar mücevher istemiyor ve romantik bir akşam yemeğini tercih ediyor
Kadınlar için Sevgililer Günü aşk, mutluluk ve romantizm ifade ediyor. Yüzde 88 kadınlar mücevher istemiyor ve romantik bir akşam yemeği beklentisi içinde. Kadınlara Sevgililer Günü’nü nerede kutlamak istedikleri sorulduğunda yüzde 45’i Paris, Roma gibi romantik bir Avrupa şehrini tercih ediyor. Çıkan sonuçlara göre yüzde 28 kadınlar sevgilisi ya da eşi olmasa da Sevgililer Gününde arkadaşlarıyla kutlama yapıyor.

65 ilden katılımcının cevapladığı ankette kadınlar ile erkeklerin buluşma noktası ise: Sevgililer Günü hediyesi olarak almak istediği Kapadokya tatili oldu.

ZUBİZU Sevgililer Günü Anketi

Etiketler:, , , , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
5 shares