Hepsiburada, canlı mercan rengine ilginin arttığını açıkladı

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, Pantone tarafından 2019 yılının rengi seçilen canlı mercan rengi ürünlere ilginin arttığını açıkladı. Canlı mercan renkli ürünlerin, özellikle kadın tüketiciler tarafından kozmetik, ev tekstili, takı ve aksesuar ürünlerinde tercih edildiği göze çarpıyor. Türkiye’nin e-ticaret platformu Hepsiburada

Alışveriş trendlerini yakından takip eden Hepsiburada, dünyada renk konusunda trendleri belirleyen Pantone’nin 2019’un rengi olarak belirlediği canlı mercan rengine olan ilgiyi araştırdı. Lider e-ticaret platformu, soğuk ve gri kış günlerinde, sıcaklığıyla içimizi ısıtan canlı mercan rengindeki ürünlere ilginin şimdiden arttığını açıkladı. Dekorasyondan giyime, kozmetikten mücevhere ve hatta elektroniğe kadar her ürün canlı mercan rengine bürünürken, bu renkteki ürünlere ilgi %61 oranıyla kadınlardan geldi. En çok alışveriş yapan il İstanbul olurken onu sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Konya ve Muğla takip etti.

Mercan Rengi

Dudaklar ve tırnaklar mercan rengine büründü
Canlı mercan rengi, özellikle kozmetikte kendini çok iyi gösteren, kullanıcısını iyi hissettiren bir renk olduğundan, markalar 2019 koleksiyonlarında ojeden, ruja, allıktan fara kadar farklı ürünlerinde mercanın en güzel tonlarına yer verdi. Hepsiburada verilerine göre kategoriler arasında en çok artış oje ve rujlarda gözlendi. 2019 yılının gözdesi bu cıvıl cıvıl renkte, ojelere olan ilginin şimdiden 3 kat arttığı da açıklandı. Canlı mercan rengi rujlar ise %67 oranında daha fazla tercih edildi.

Küçük mercan detaylarla büyük mutluluklar
Ufak detaylarla hayatına renk katmak isteyen kadınların mücevher, takı ve aksesuarlarda mercan rengini tercih ettiği görülüyor. Özellikle yüzük ve küpe gibi takı ve aksesuarlara olan ilgide %100’e yakın artış yaşandı.

Evlere de renk geldi
Hepsiburada verilerine göre artış trendinde olan ev aksesuarı ve dekorasyon ürünlerine bakıldığında, canlı mercan rengi perdeler ya da yastıkların tercih edildiği göze çarpıyor. Hayatına canlı mercan rengini katmak isteyenler, giyimden mobilyaya, elektronikten kırtasiyeye yüzlerce ürünü, 35’ten fazla kategoride, 18 milyon ürün çeşidi bulunan Hepsiburada sayfalarında kolayca bulabilir; farklı bütçelere uygun seçenekler ve Hepsiburada güvencesiyle hızlıca temin edebilir.

Türkiye’nin e-ticaret platformu Hepsiburada

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
4 shares