Kırgın olduğum yok, kızgın olduğum çok

Röportaj: Emre Kara
Fotoğraflar: Emre Kara
Styling: Ezgi Aykaç
Saç & Makyaj: Yasin Şefik

Hepimizin onun en az bir şarkısına sığdırdığı anıları olduğuna eminim. Pek çok kadın bir dönem saçlarını onun gibi kestirmek için kuaförden çıkmadı… Hem müziği hem de stiliyle kalplerimizde çok büyük yer edindi. Ve 90’ların efsanesi, 2019’da da müziği domine etmeye devam ediyor. Kusursuz sesiyle unutulmayan şarkılarını “Best of Vol.1” albümünde tekrar seslendiren Bendeniz’le dergimiz okuyucuları için buluştuk… Bendeniz röportajı She dergisi

Uzun bir aradan sonra “Best of Vol1” ile müzik piyasasına geri döndünüz. Bu proje kimin fikriydi?

Bu proje tamamen yapımcım Polat Yağcı’nın fikriydi. Amaç; yeni albüm öncesi özlenilen şarkılarımı insanlara hatırlatmak, özlemlerini gidermek ve genç müziksever arkadaşlarımıza da Bendeniz şarkılarını dinletmekti.

”Neler olacak?” birkaç günde milyon tıklandı, hem dijital hem de fiziki satışlarda zirveye yerleşti. Gelen tepkilerden memnun musunuz?

Beklediğim bir şeydi. Müzikseverlerin canlı, diri ve içten söylenilmiş, yaratılmış şarkılara ilgileri her zaman daha büyük olur. Bu nedenle şarkı eski ya da yeni farketmez, iyi şarkı her zaman değerini korur.

Bu albümden bir sonraki klip hangi şarkıya gelecek?

Sevgili Serkan Kaya ile ‘’Biri Var …’’ şarkısına çok güzel bir düet yaptık. Yoğun ilgi yüzünden ikinci klibimiz bu şarkıya çekildi. Serkan’ın müthiş sesi, müthiş yorumu ve samimiyeti ile şarkıma kattığı ruh için çok mutluyum. Bu şarkı yeniden başka bir halde can buldu.

”Biri Var…”dan sonra yeni albüm mü gelecek?

İlk bölümden sonra sırada Best of Vol2 var. İlk çıkan seride en az dört klip düşünüyoruz. İkinci seri çıktığında şarkıların ilgi derecesine göre özellikle daha önce klibi olmayan şarkılara öncelik tanıyacağız.

Peki Bendeniz şarkılarının her seferinde daha büyük başarılar elde etmesinin sırrı nedir?

Benim şarkılarımın kendine has bir ruhu var. Hiçbir zaman ticari kaygısı olmayıp her seferinde büyük tirajlar elde ettiler. Bunun benim sesimle ve şarkılarla olan bağımla alakası var. Bunun dışında ben de şarkılarımı yeniden seslendirerek o zamanlardaki ruhsal halimi yeniden yaşamak istedim ve bu durumdan çok heyecan duydum.

Bu kadar sevilmenize rağmen uzun zamandır ortadan kaybolmuştunuz sanki. Neden?

Ortadan kaybolmak diye bir şey yok. Sadece aktif olarak iş yapmadığım zamanlarda sırf gündemde kalmak için ortalıkta dolaşmadığımdan sanırım öyle bir algı oluşmuş; halbuki bir şeyler yaratmak için olması gereken zamanı olması gerektiği gibi kullanıyorum. Ben çalışkan bir insanım, başka bir yarışım yok!

90’ların en sevilen sanatçısı olmakla beraber, bir stil ikonu gibiydiniz. Günümüzde hala Bendeniz saçları görmek size nasıl hissettiriyor?

Bu saç tarzı benimle özdeşleştiği için bu duruma alışığım. Hatta arada değişiklikler yapmaya çalışsam da sevenlerim buna müsade etmiyor. Bu durumdan da anlıyoruz ki aslında tarz insana yakışan bir duruştur. Bu duruşu size yakışan bir imgeyle bütünleştirip sizi o kalıptan çıkarmak istemiyorlar .

Stiliniz müziğinizden etkileniyor diyebilir miyiz?

Müziğimle stilim iç içe… Benim müzik tarzım tamamen içsel odaklı olduğu için duruşum da bu paralelde hiçbir zaman değişmedi. Tarz bunların yanında oluşan üçüncü bir faktördür .

Instagram’da kimseyi takip etmediğiniz dikkatimi çekti…

Takip ettiğim zaman belki de bu sosyal medyada daha avantajlı bir durum benim için ama insanların alınganlıkları bırak beni yoruyor. O nedenle böylesi daha iyi…

Müzik piyasasından görüştüğünüz dostlarınız var mı?

Elbette… Zaman zaman karşılıklı bir araya gelip sohbetimizi dedikodumuzu yapıyoruz :))

Kırgın olduğunuz isimler var mı?

Kırgın olduğum kimse yok; kızgın olduğum çok …

Geçen günlerde sosyal medya hesaplarınızda bir sanatçının albüm kapağını birebir taklit ettiğini yazdınız. Kimdir o?

Daha önce şarkılarımın orasını burasını ayıklayıp kendine mal eden ve kendini akıllı sanan çok kişi gördüm; sadece onlardan biri… Bu durumlara alışkınım, sadece gülüyorum. Kenardan izliyorum.

Yıllar sonra bile sizin için “hiç değişmemiş, hala çok güzel” yorumları yapılıyor. Kendinize nasıl bakıyorsunuz, sporla aranız iyi mi?

Beslenmeme küçüklüğümden bu yana istisnasız çok dikkat eden bir insanım. Sadece sevdiğim şeyleri yiyen insanlardan değilim, çeşit beslenirim. Özellikle gençken spor yapmanın avantajlarını yaşadım sanırım ama yeniden başlamam gerek, yorulmadan..

Bendeniz’in bir günü nasıl geçer?

Telaşlı ve çok yoğun programlı bir hayat tercihim değil; o nedenle olması gereken şekilde ve anlık tercihlerle zaman geçiriyorum.

Sizle ilgili yorumlara göz attığımda en çok okuduklarımdan biri “Bendeniz pop müziğin zirvesiydi ama Sezen Aksu ona engel oldu…” Bu hikayenin aslı var mı?

Benim böyle bir soruya cevap vermem anlamsız ve gereksiz… İnsanların fikirlerine, düşüncelerine engel olamayız .

Her hafta farklı mekanlarda sahne alıyorsunuz…

Programlarımız yoğunlaştı. Sırada büyük konserlerimiz var. Sevenlerim gerekli duyuruları sosyal medya hesaplarımdan da takip edebilirler .

Günümüzde özellikle yeni isimlerden sesini, tarzını beğendiğiniz isimler var mı?

90’lar sanatçıları zaten piyasanın yüzde seksenini kapsıyor. Tabii ki yeni arkadaşlarımızdan da beğendiklerim var ama özellikle takip ettiğim kimse yok.

Sıkı bir “Yemekteyiz” takipçisi olduğunuzu biliyorum…

:))) Evet duyumunuz doğru. Özellikle sunucusu Onur Büyüktopçu nedeniyle takip etmekteyim. Huzur veren enerjisi, pozitif elektriği ve verdiği güzel mesajları nedeniyle…

Ses yarışmalarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz, bu yarışmalardan star çıkıyor mu?

Bu yarışmalara katılan çok güzel sesler ve yetenekli arkadaşlar var. Eminim dışarıda bilmediğimiz yerlerde nice insanlar var. Ama star olmak gerçekten doğuştan gelen bir olay… Biri star olacaksa bir sanat ışığı varsa, kendini mutlaka o yerde bulacaktır. Bu bir ilahi plan bence…

Bendeniz röportajı She dergisi

Etiketler:, , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
5 shares