Hepsiburada, 2018’de en çok talep gören ürünleri açıkladı

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, 2018 yılı dekorasyon kategorisi trendlerini ortaya koydu. Alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada, kategoride en çok talep gören ürünlerin sehpalar ve TV üniteleri olduğunu açıkladı. Hepsiburada, 2018 yılı dekorasyon kategorisi trendlerini ortaya koydu.

Hepsiburada, Türkiye’nin alışveriş alışkanlıklarına ışık tutmak amacıyla 2018 Trend Raporu’nu yayınladı. Trend Raporu kapsamında dekorasyon kategorisi verilerini inceleyen e-ticaret platformu, dikkat çeken veriler ortaya koydu. Rapora göre 2018’de en çok talep gören ürün sehpa oldu. Hepsiburada, dekorasyon kategorisine ilginin 2017’ye göre %63 arttığını açıkladı. En çok 36-45 yaş aralığı tarafından yapılan alışverişlerde, kadınların talebi 2017’ye göre %64 artış gösterdi. En çok talep İstanbul’dan gelirken onu sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Muğla, Tekirdağ, Balıkesir takip etti. Türkiye en çok oturma odası için alışveriş yaparken çalışma odası, antre, yatak odası ve mutfak ürünleri de yoğun ilgi gördü.

sehpa

Türkiye en çok oturma odası için alışveriş yapıyor
Hepsiburada verilerine göre Türkiye’de yapılan mobilya alışverişlerinin çoğunluğu oturma odası için yapılıyor. Oturma odası için en çok ilgi gösterilen ürünlerin ise sehpa, TV üniteleri ve kanepeler olduğu belirtiliyor.

Ofis ürünlerine talep %211 arttı
Ortaya konan verilere göre 2018’de ofis ürünlerine talep %211 artış gösterdi. En çok alışveriş 36-45 yaş aralığı tarafından yapılırken, kadın müşterilerin oranında %200 artış yaşandığı açıkladı. En çok talep İstanbul’dan geldi, onu sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Balıkesir, Konya, Muğla, Tekirdağ, Adana ve Manisa takip etti. Ofis kategorisinde en çok ilginin olduğu ürünler klasörler, silgiler, yazı tahtaları, masaüstü düzenleyicileri oldu.

Mutfak gereçlerinde zirve bardak ve sürahilerde
Mutfak gereçleri kategorisini inceleyen Hepsiburada, en çok ilgi gören ürünlerin başında bardak ve sürahilerin geldiğini açıkladı. Bardak ve sürahileri, ekmek kutusu ve saklama kapları, çatal, kaşık bıçak setleri, servis tabakları takip etti.

koltuk takımı

Hepsiburada, 2018 yılı dekorasyon kategorisi trendlerini ortaya koydu

Etiketler:, , , , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
6 shares