Caudalie’nın yeni güneş koleksiyonu ile siz cildinizi koruyun biz doğayı koruyalım!

Denizlerin ve okyanusların kirlenmesine neden olan güneş filtrelerinin kullanımı her geçen gün daha da eleştirilen bir konu haline geliyor. Her yıl 14.000 ton güneş kremi mercan resiflerinde birikiyor (1). Ancak cildinizi güneş ışınlarına karşı korumak, UVA ve UVB ışınları güneş yanıklarına, cilt yaşlanmasına ve cilt kanserine neden olduğu için, artık çok daha önemli bir hale geldi. Caudalie güneş koruyucu kremleri

She and Girls Dergisi

Caudalie, yıllar süren araştırmalardan sonra koruma, güvenlik ve doğa açısından en iyi çözümü geliştirdi ve 2019 yılında cilt ve doğa için güvenli 5 güneş ürününden oluşan yeni serisini lanse ediyor.

“Yeni güneş koruyucu serisini geliştirirken cildi veya doğayı korumak arasında seçim yapmak konusunda taviz vermek istemedim.

Uzun yıllardır hem duyulara hitap eden hem de doğaya saygılı formüllere sahip cilt bakım ürünleri geliştirmek için çalışıyorduk.”

Mathilde Thomas

Caudalie Sun Care ürün ailesi

YENİ NESİL GÜNEŞ KORUYUCULAR & GÜVENLİ FİLTRELERİN SEÇİMİ

Caudalie’nin yeni nesil güneş koruyucuları, yüksek güneş korumasının yanısıra güneşe bağlı yaşlanmaya karşı da koruma sağlıyor. Etkili filtreleme sisremi sayesinde; Avrupa’da kullanımına izin verilen 25 molekülü inceleyerek oksibenzon ve oktokrilen gibi endocrine zarar veren kimyasal filtrelere; nanopartikül filtrelere; deniz ekosistemini zehirleyerek her yıl binlerce mercanın ölümüne neden olan toksik filtrelere (oksibenzon ve oktinoksat) formüllerinde hiçbir şekilde yer vermedi.

‘Ocean Protect” Formülleri’
Taahhüdümüz, Akdeniz Biyoçeşitlilik ve Ekoloji Enstitüsü (IMBE) üyesi Profesör Piccerelle’in Caudalie’nin kullandığı filtreleme sisteminin algler üzerinde toksik etkiye sahip olmadığını kanıtlayan testleriyle bilimsel olarak onaylanmıştır. “Ocean Protect” logosuyla somutlaştırılan bu bilimsel onay, ürün serimizin doğaya saygılı olduğunu garanti etmektedir.

HÜCRELERİN KALBİNDE YAŞLANMA KARŞITI KORUMA

Yeni Patentli Antioksidan Kompleks

Güneşe maruz kalındığında UVB ışınları cilt yüzeyinde yanıklara neden olurken; UVA ışınları cildin derinlerine ulaşarak cilt yaşlanmasına sebep olur. Bu kolajen seviyesinde azalmaya bağlı olarak ciltte kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve lekeler gibi geri döndürülmesi zor olan hasarlar yaratır. Cildin erken yaşlanması; DNA’nın yapısının değişmesine ve hatta cilt kanserine neden olabileceği için çok daha tehlikeli sonuçlara neden olabilmektedir.

Caudalie güneş koruyucu kremleri

 

Etiketler:, , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
1 share